Partnerzy portalu

Apel prezydenta na rzecz ogólnopolskiej "karty dużej rodziny".

  • PAP
  • 28 maja 2013 - 20:00
Bronisław Komorowski zaapelował do wszystkich samorządów, niezależnie od ich zabarwień politycznych, o podejmowanie inicjatyw na rzecz tworzenia ogólnopolskiej "karty dużej rodziny".

Komorowski nawiązał do opracowanego w jego kancelarii programu polityki rodzinnej. Jedna z propozycji zawartych w tym programie dotyczy utworzenia ogólnopolskiej "karty dużych rodzin". Prezydent zaznaczył, że chodzi o to, by ułatwić wychowywanie nowych, dobrych obywateli ojczyzny, a także społeczności lokalnej.

Czytaj też: Będzie ogólnopolska karta zniżek dla rodzin?

"Chciałbym więc zwrócić się z serdecznym apelem do wszystkich samorządów w Polsce - na wszystkich poziomach, do samorządów, które mają bardzo różne zabarwienia sympatii politycznych czy partyjnych - o podejmowanie inicjatyw zbliżających do stworzenia ogólnopolskiej +karty dużej rodziny+" - powiedział prezydent.

Jak ocenił, wspólnym wysiłkiem państwa, ale też samorządów można zrobić to, co możliwe, niekoniecznie wydając na to dużo pieniędzy. "Doświadczenie i przykład wielu gmin w Polsce mówi, że +kartę dużej rodziny+ można już w warunkach dzisiejszych kształtować, wprowadzać w życie i budować lepszą przyszłość, jeśli chodzi o kształtowanie postaw obywatelskich w rodzinach, które dźwigają ciężar odpowiedzialności za własną egzystencję, a chcą także wychować pełnoprawnych i w pełni przydatnych obywateli" - mówił Komorowski.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!