Partnerzy portalu

Artur Gierada przewodniczącym PO w Świętokrzyskiem

  • PAP
  • Opublikowano: 23 października 2021 - 22:21
Artur Gierada został wybrany w sobotę na szefa świętokrzyskich struktur Platformy Obywatelskiej. Poparło go 97 proc. głosujących. Był jedynym kandydatem ubiegającym się o stanowisko przewodniczącego.

W sobotę w PO odbywały się wybory szefów struktur powiatowych, regionalnych i przewodniczącego partii. Głosowanie w woj. świętokrzyskim odbyło się bez niespodzianek. Jak poinformował w sobotę przewodniczący regionalnej komisji wyborczej Michał Piasecki, frekwencja w wyborach wyniosła prawie 70 proc. W wyborach na przewodniczącego partii jedyny kandydat Donald Tusk otrzymał w województwie świętokrzyskim 99 proc. głosów.

Artur Gierada, który był jedynym kandydatem na szefa PO w Świętokrzyskiem, zdobył 97 proc. głosów. "Wiem, że to kampania wewnętrzna, która nie budziła takich emocji, jak w poprzednich latach, kiedy było więcej konkurencji. Chciałbym wam podziękować, że była to kampania merytoryczna, to świadczy o dojrzałości naszej partii" - mówił po ogłoszeniu wyników Artur Gierada.

Gierada podkreślał, że przed PO stoi wielkie zadanie: "żeby przyciągnąć ludzi do siebie, przekonać ich do naszej wizji Polski".

"Szczególnie tutaj w Kielcach i woj. świętokrzyskim, ponieważ wiemy, że nasza partia osiąga o wiele lepsze wyniki w Polsce zachodniej i północnej, ale jeśli chodzi o ścianę wschodnią i południe Polski, mamy więcej do nadrobienia. Czeka nas o wiele więcej pracy niż w innych częściach kraju, ale jestem przekonany, że nam się uda. Jestem przekonany, że pokonamy PiS" - mówił.

Szefami powiatowych struktur zostali Agata Wojda (miasto Kielce), Lucjan Pietrzczyk (pow. kielecki), Michał Cichocki (pow. konecki), Wojciech Zwierzchowski (pow. jędrzejowski), Eligiusz Mich (pow. ostrowiecki), Rafał Kański (pow. kazimierski).

Szefowie PO w pozostałych powiatach, w których ugrupowanie ma tylko po jednym kole, byli wybrani podczas spotkań wyborczych, które zorganizowano w dniach 9-17 października. W powiecie sandomierskim szefem powiatu pozostał Józef Adamczak; pow. starachowicki - Piotr Capała; pow. staszowski - Józef Bryk; pow. pińczowski - Zbigniew Cierlik; pow. buski - Andrzej Zoch; pow. skarżyski - Leszek Golik.

PO w woj. świętokrzyskim liczy obecnie 944 członków.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!