Partnerzy portalu

Bezpieczeństwo Euro 2012 zagrożone

Niespełna 2 miesiące przed Euro, 7,9 tys. wolnych etatów w policji stawia pod znakiem zapytania nie tylko bezpieczeństwo ME, ale też prawidłowe funkcjonowanie państwa przed i po piłkarskiej imprezie.
Rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak zapewnia jednak, że „bezpieczeństwo Euro jest priorytetem kierownictwa resortu i liczba wakatów nie wpłynie na to negatywnie” – donosi „Dziennik Gazeta Prawna”.

- Mimo tej liczby wakatów już dawno mamy precyzyjnie zaplanowane, skąd i ilu policjantów będzie w każdym mieście gospodarzu turnieju – uspokaja.

Woźniak zapowiada też, że do końca roku będzie przyjętych ponad 5 tys. nowych funkcjonariuszy. - Mamy świadomość, że bezpieczeństwo nie kończy się wraz z Euro. Nowi policjanci wkrótce będą patrolować ulice – podkreśla.

Zaskoczenia nie ukrywa szef sejmowej komisji spraw wewnętrznych i administracji Marek Biernacki. - Dotąd nie mieliśmy takich sygnałów ani od policji, ani od resortu. Na najbliższej komisji poprosimy ministra Jacka Cichockiego o wyjaśnienie tej sytuacji” – zapowiada w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. - Dzieje się coś złego i to w momencie, gdy przed policją stoi potężne wyzwanie związane z największą od lat imprezą – ocenia.
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!