Partnerzy portalu

Bezrobocie, rynek pracy, migracja: oto programy kandydatów do europarlamentu

Jan Olbrycht (PO, Europejska Partia Ludowa)

- Dla rynku pracy niezwykle istotne znaczenie mają akty prawne, które wpływają na gospodarkę, na możliwości eksportowe i importowe. Czyli cały program otwarcia rynku, kwestia delegacji pracowników, ułatwienia dla małych i średnich przedsiębiorstwo - wyjaśnia Jan Olbrycht. - Nad tym rzeczami pracuje się intensywnie w PE. To oczywiście nie przekłada się wprost na rynek pracy i wymaga czasu, ale w dłuższej perspektywie ma ogromne znaczenie.

W opinii Jana Olbrychta ważne, aby podejmując działania w innych dziedzinach, pamiętać o tym, jaki mają wpływ na rynek pracy. Warto słuchać, co mówią kandydaci do PE.

- Bo my twierdzimy, że trzeba wpływać na ten rynek i go rozwijać, a inni, że nie trzeba nic robić, bo ten rynek sam się reguluje - twierdzi europoseł.

Europejska Partia Ludowa uważa, że niezwykle ważne jest to, by na poziomie najbliższym obywatelom rozwijać konkurencyjność, rozwijać dynamikę gospodarczą i dzięki temu tworzyć miejsca pracy. Według programu EPL nie ma ważniejszego wyzwania w Europie niż rozwój gospodarczy i zatrudnienia.


KOMENTARZE2

  • Patriota 2014-05-22 19:08:28
    tylko nie PiS , Solidarna Polska i Polska Razem Gowina , ich działanie to młyn na wode ( sam populizm)
  • Dawid 2014-05-22 09:23:11
    Gdzie KNP? Gdzie Ruch Narodowy? Gdzie reszta? Celowo pominęli państwo pozostałe ugrupowania?

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!