Partnerzy portalu

Białystok: 8 mln zł z UE na inwestycje w szpitalu wojewódzkim

  • PAP
  • 5 maja 2021 - 14:59
8 mln zł z UE z regionalnego programu operacyjnego dostanie szpital wojewódzki w Białymstoku na remont oddziałów urologii onkologicznej i ogólnej i ortopedyczno-urazowego – poinformował urząd marszałkowski w Białymstoku.

Umowę w tej sprawie podpisali w środę marszałek województwa Artur Kosicki i członek zarządu województwa Marek Malinowski. Umowę podpisze jeszcze dyrekcja szpitala wojewódzkiego.

Wszystkie inwestycje na obu tych oddziałach mają kosztować ok. 12,2 mln zł z czego 8 mln zł pokryje unijna dotacja.

"W ramach tego projektu zmodernizujemy te oddziały. Będą lepsze warunki bytowe dla pacjentów, ponadto zakupimy nowoczesny sprzęt do funkcjonowania tych oddziałów" - poinformował PAP dyrektor szpitala wojewódzkiego Cezary Nowosielski.

Urząd marszałkowski poinformował, że oddział urologii ma być doposażony w aparat RTG z ramieniem C. Na ortopedii będzie wyposażony blok operacyjny, gdzie mają być prowadzone m.in operacje onkologiczne w urologii. Oddziały będą też dostosowane do wymogów pacjentów z niepełnosprawnościami.

Najprawdopodobniej w czerwcu szpital ogłosi przetarg, w którym wyłoni wykonawcę modernizacji obu oddziałów - poinformował Nowosielski. Cała inwestycja ma być gotowa na koniec 2022 r.

Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki podkreśla, że inwestycje poprawią warunki leczenia pacjentów, którzy będą mogli także korzystać z nowoczesnego sprzętu medycznego.

"Podniesie to znacznie jakość świadczonych przez szpital usług - pacjenci będą szybciej diagnozowani, co zwiększy ich szybki powrót do zdrowia" - dodaje cytowany w komunikacie marszałek Kosicki.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!