Partnerzy portalu

Białystok: Koronawirus w miejskim szpitalu i dwóch przedszkolach

  • PAP
  • 8 czerwca 2020 - 11:32
Szpital miejski w Białymstoku do odwołania wstrzymał w poniedziałek przyjęcia nowych pacjentów. Powodem jest pozytywny wynik rutynowych badań na koronawirusa u dwóch pracowników tej placówki. Dodatkowe badania przejdzie teraz cała załoga i chorzy przebywający na oddziałach tego szpitala.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

O pozytywnych wynikach testów w szpitali miejskim poinformowała rzecznik prezydenta Białegostoku Urszula Boublej. Jak podała, testy potwierdziły dwa przypadki koronawirusa, u czterech osób wynik jest niejednoznaczny i testy będą powtórzone. Rutynowe badania pracowników tego szpitala przeprowadzane są co dwa tygodnie; po wykryciu tych przypadków mają być robione co tydzień.

W związku z obecną sytuacją w tym szpitalu, powiatowa stacja sanepidu zdecydowała o przebadaniu wszystkich 140 pracowników oraz 34 pacjentów, którzy są tam obecnie hospitalizowani. "Zapadała także decyzja o wstrzymaniu przyjęć nowych pacjentów do odwołania. Poza tym ograniczeniem szpital kontynuuje opiekę nad swoimi pacjentami" - dodała Boublej. W placówce bez zmian prowadzona jest podstawowa oraz nocna i świąteczna opieka lekarska. Odbywa się w oddzielonej, posiadającej osobne wejście, części szpitala.

Koronawirus pojawił się również w dwóch miejskich przedszkolach w Białymstoku; chodzi o przedszkola samorządowe nr 39 i 20. Są one od poniedziałku nieczynne; w pierwszym przerwa w zajęciach na czas kwarantanny ma potrwać do 21 czerwca, w drugiej do końca tego tygodnia. W placówce nr 39 test potwierdził zakażenie COVID-19 u pracownika, w nr 20 - u jednego z dzieci uczęszczających do tej placówki.

Od prawie tygodnia nieczynny jest też w Białymstoku zespół szkolno-przedszkolny nr 5; tam z powodu zakażenia u jednego z pracowników obsługi zajęć nie będzie do końca tego tygodnia.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!