Partnerzy portalu

Białystok: Wzmożony ruch panuje wokół cmentarzy, ale nie ma tłumów

  • PAP
  • 31 października 2021 - 13:46
Wzmożony ruch panował w niedzielę do południa wokół białostockich cmentarzy. Nekropolie zdecydowało się odwiedzić wielu mieszkańców, ale tłumów nie było.

W tym roku Wszystkich Świętych przypada w poniedziałek, ale wiele osób, które w związku ze świętem chcą odwiedzić groby zmarłych na cmentarzach, wybrało się do nich także w weekend.

Wzmożony ruch wokół białostockich cmentarzy zauważają policjanci. Ale - jak podkreśliła w rozmowie z PAP Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego podlaskiej policji - nie ma większych utrudnień, a ruch odbywa się płynnie.

Policja zaapelowała do kierowców, aby nie jeździć wokół cmentarzy na pamięć, bo wiele osób tak robi. Zaborowska powiedziała, że obowiązuje tam zmiana organizacji ruchu. Należy się z nią zapoznać i stosować się do poleceń policjantów.

Wiele osób odwiedza groby swoich bliskich, ale nie ma tłumów. Raczej bez problemów można znaleźć miejsce do parkowania.

Na cmentarzu na Pieczurkach przed południem w niedzielę nie było problemu z zaparkowaniem. Spotkana tam pani Bożena, która przyszła zapalić znicz na grobie swojej babci, powiedziała PAP, że w tym roku groby bliskich odwiedza w różne dni. W sobotę była na cmentarzu Farnym, a we Wszystkich Świętych wybierze się na cmentarze za Białymstokiem. Przyznała, że to pomysł, aby uniknąć tłumów.

Tłumów nie było też w niedzielę przed południem w miejskich autobusach. Na jednej ze specjalnych linii na cmentarz Farny, którą na niedzielę i poniedziałek uruchomiło miasto, w niedzielę rano podróżowało kilka osób. Wszyscy podróżujący mieli założone maseczki.

Aby ułatwić dojazd do cmentarzy i zachęcić do korzystania z komunikacji miejskiej, miasto uruchomiło osiem specjalnych linii dojeżdżających na nekropolie. W poniedziałek będzie można skorzystać z tej komunikacji bezpłatnie.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!