Partnerzy portalu

Białystok: Zmiany w organizacji ruchu i dodatkowe autobusy na cmentarze z okazji Wszystkich Świętych

  • PAP
  • 30 października 2021 - 07:26
Od soboty kierowcy muszą liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu wokół białostockich cmentarzy, a w niedzielę i w dzień Wszystkich Świętych zostaną uruchomione specjalne linie autobusowe. Dodatkowo 1 listopada przejazd miejskimi autobusami będzie bezpłatny.

Miasto Białystok z okazji Wszystkich Świętych przygotowało zmianę organizacji ruchu wokół cmentarzy, aby ułatwić wszystkim dojazd, a także dostosowało rozkład kursowania autobusów.

Zmiany - jak informuje Urząd Miejski w Białymstoku - obowiązują od soboty. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na niektórych ulicach wokół białostockich cmentarzy, bo będzie wprowadzony tam zakaz zatrzymywania się.

W niedzielę i w poniedziałek kierowcy będą musieli zwrócić uwagę na wprowadzone zmiany.

Wokół największego cmentarza katolickiego w mieście, przy ul. Raginisa, gdzie w okolicy są też cmentarze prawosławny i miejski, trzeba liczyć się z największymi utrudnieniami. Niektóre z ulic będą jednokierunkowe: ulica Raginisa, św. Kolbego i Wasilkowska. Na innych będzie obowiązywał zakaz skrętu lub zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się.

Ułatwieniem na niektórych ulicach w pobliżu nekropolii ma być wprowadzenie pasów ruchu dla autobusów, a na parkingach przy cmentarzach wyznaczenie i oznakowanie miejsc dla pojazdów osób niepełnosprawnych, a także miejsc postojowych dla taksówek.

Miasto przygotowało też ułatwienia dla mieszkańców, którzy będą korzystać z miejskich autobusów.

W sobotę na wszystkich liniach będzie obowiązywał sobotni rozkład jazdy. W niedzielę i w poniedziałek będzie obowiązywał świąteczny rozkład autobusów, a w godz. 9.00-17.00 uruchomionych zostanie osiem specjalnych linii, które będą dojeżdżały do poszczególnych nekropolii.

Dodatkowo 1 listopada przejazdy komunikacją miejską w Białymstoku będą bezpłatne.

Jak poinformowała PAP Anna Kowalska z białostockiego magistratu, obecnie w komunikacji miejskiej nie obowiązują limity miejsc pasażerskich, jest jedynie nakaz noszenia maseczek. Dodała, że na czas Wszystkich Świętych będą wprowadzone dodatkowe linii, na których będą jeździły 34 dodatkowe autobusy, co stanowi - jak mówiła - jedną trzecią liczby autobusów obsługujących zwykle wszystkie linie w dni świąteczne.

Ulice w pobliżu cmentarzy, a także teren wokół nekropolii, od piątku patrolują policjanci i straż miejska w ramach akcji "Znicz". Podlascy policjanci zachęcali, by 1 listopada korzystać z komunikacji publicznej, bo - jak podkreślali - łatwiej będzie nią dotrzeć na cmentarz niż prywatnym autem. Zaapelowali też do kierowców o ostrożność na drogach i zwracanie uwagi na zmianę organizacji ruchu.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!