Partnerzy portalu

Bielski szpital wojewódzki zwiększył o 23 liczbę miejsc covidowych

  • PAP
  • 1 kwietnia 2021 - 13:58
Oddział urologii i onkologii urologicznej bielskiego szpitala wojewódzkiego od 1 kwietnia przystosowany został wyłącznie do hospitalizacji chorych na COVID-19. Dla pacjentów przygotowano 23 miejsca – poinformowała w czwartek placówka.

Obecnie dysponuje on 174 łóżkami tlenowymi dla osób zakażonych koronawirusem, w tym dla pacjentów wymagających respiratoterapii przygotowano w ramach oddziału anestezjologii i intensywnej terapii 17 miejsc - poinformowała rzecznik szpitala Anna Szafrańska.

Zaznaczyła, że placówka ma dodatkowo osiem łóżek dla pacjentek chorych na COVID-19 na oddziale ginekologiczno-położniczym, w ramach trzeciego poziomu zabezpieczenia szpitalnego.

"Szpital pozostaje w stałym kontakcie z wojewodą śląskim oraz marszałkiem województwa w sprawie zabezpieczenia pomocy dla wszystkich chorych na COVID-19, którzy zgłaszają się po pomoc. Istnieje jednak możliwość, że pacjenci będą relokowani do innych placówek medycznych, także tych funkcjonujących poza województwem śląskim" - zaznaczyła rzecznik.

Szafrańska przypomniała, że szpital ma lądowisko dla helikopterów, więc zakażeni koronawirusem mogą być relokowani transportem lotniczym.

Bielski szpital wojewódzki jest jedną z największych i najnowocześniejszych placówek na południu Polski. Ma m.in. 17 oddziałów i 19 poradni specjalistycznych.

Ministerstwo Zdrowia podało w czwartek, że minionej doby zdiagnozowano w kraju 35 251 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego blisko 5997 w Śląskiem.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!