Partner portalu

Boćki, wybory na wójta: Będzie II tura. Dorota Kędra-Ptaszyńska i Marek Antoni Łukaszewicz powalczą o stanowisko

Dorota Kędra-Ptaszyńska z Polski Razem Zjednoczonej Prawicy i Marek Antoni Łukaszewicz z PiS zmierzą się w drugiej turze wyborów wójta podlaskiej gminy Boćki, która odbędzie się 23 lipca. Oboje kandydaci zdobyli najwięcej głosów w niedzielnych wyborach.

Jak poinformowała przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej w Boćkach Walentyna Karnaszewska, Dorota Kędra-Ptaszyńska (zgłoszona przez KWW Zjednoczona Gmina Boćki) uzyskała 988 głosów a Marek Antoni Łukaszewicz (PiS, zgłoszony przez KWW Przyjazny Samorząd) 674 głosy.

Pozostali kandydaci - Adam Król, bezpartyjny (zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Bocian -233 głosy, a Grzegorz Mariusz Popławski z PSL (KWW Ludowy) 97 głosów.

Uprawnionych do głosowania było ponad 3,8 tys. wyborców. Głosowanie w pierwszej turze wyborów w niedzielę odbywało się od godz. 7.00- 21.00 w pięciu obwodowych komisjach wyborczych. Frekwencja wyborcza wyniosła 52,3 proc. By wybory były rozstrzygnięte w pierwszej turze, kandydat z największym poparciem musiał zdobyć 1009 głosów, czyli więcej niż 50 proc. głosów.

Przedterminowe wybory wójta gminy Boćki odbywają się ponieważ w kwietniu z funkcji zrezygnował wieloletni wójt tej gminy Stanisław Derehajło. Złożył mandat i przyjął posadę w ministerstwie nauki i szkolnictwa wyższego jako doradca ministra Jarosława Gowina. Derehajło, podobnie jak jego szef, jest członkiem Polski Razem Zjednoczonej Prawicy i pracuje w zarządzie krajowym tej partii.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!