Partnerzy portalu

Bydgoszcz: Szkolenie w JFTC przez misją doradczą w Iraku

  • PAP
  • 30 stycznia 2023 - 17:18
Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC) w Bydgoszczy przeprowadziło ćwiczenia dla przyszłych członków Misji Doradczej NATO w Iraku. Celem przedsięwzięcia było jednolite przygotowanie uczestników do wypełniania nowych zadań.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W ćwiczeniach wzięli udział przyszli członkowie sztabu i doradcy misji, a także eksperci.

Szkolenie trwało kilkanaście dni i składało się z dwóch części. Najpierw przez tydzień prowadzone były zajęcia online, a następnie przez cztery dni zajęcia stacjonarne w JFTC.

Część zdalna obejmowała briefingi, indywidualne moduły szkoleniowe, a także dyskusje, które pozwoliły uczestnikom ugruntować wiedzę i zrozumienie misji, a także jej środowisko. Z kolei etap stacjonarny skupił się na praktycznym doskonaleniu umiejętności uczestników w bezpośrednim kontakcie z ekspertami. Kluczowym aspektem szkolenia stacjonarnego było stworzenie zespołu i podwalin przyszłej współpracy, bowiem dla większości uczestników była to pierwsza okazja do wspólnej pracy.

"Sukces waszej przyszłej służby zależy od współpracy i spójności. Mając te zasady na uwadze, łatwiej wam będzie wypełnić zadania, a także osiągnąć cele misji" - powiedział cytowany w komunikacie dowódca JFTC gen. dyw. Norbert Wagner, zwracając się do uczestników na zakończenie szkolenia.

Jak podkreślono w komunikacie JFTC, przeprowadzenie tak obszernego i wymagającego szkolenia nie byłoby możliwe bez wsparcia ekspertów dysponujących najbardziej aktualnym doświadczeniem. Znaczące wsparcie uczestnicy uzyskali ze strony dowództwa misji w Iraku, Dowództwa Sił Połączonych z Neapolu, centrum eksperckiego NATO Security Force Assistance, specjalistów NCIA, analityków Rezerwy Marynarki Wojennej USA, a przede wszystkim od ekspertów, pracujących w Iraku i posiadających nieocenioną wiedzę na temat sytuacji w tym kraju i samej misji.

Głównym celem szkolenia przygotowawczego do misji jest zapewnienie jej dowódcy jednolicie wyszkolonego personelu, zdolnego do skutecznego funkcjonowania w ramach prowadzonej przez NATO misji już od pierwszego dnia jej trwania. Kolejne szkolenie z tej serii zaplanowano na maj.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!