Bydgoszcz: Szkolenie w JFTC przez misją doradczą w Iraku
W ćwiczeniach wzięli udział przyszli członkowie sztabu i doradcy misji, a także eksperci.
Szkolenie trwało kilkanaście dni i składało się z dwóch części. Najpierw przez tydzień prowadzone były zajęcia online, a następnie przez cztery dni zajęcia stacjonarne w JFTC.
Część zdalna obejmowała briefingi, indywidualne moduły szkoleniowe, a także dyskusje, które pozwoliły uczestnikom ugruntować wiedzę i zrozumienie misji, a także jej środowisko. Z kolei etap stacjonarny skupił się na praktycznym doskonaleniu umiejętności uczestników w bezpośrednim kontakcie z ekspertami. Kluczowym aspektem szkolenia stacjonarnego było stworzenie zespołu i podwalin przyszłej współpracy, bowiem dla większości uczestników była to pierwsza okazja do wspólnej pracy.
"Sukces waszej przyszłej służby zależy od współpracy i spójności. Mając te zasady na uwadze, łatwiej wam będzie wypełnić zadania, a także osiągnąć cele misji" - powiedział cytowany w komunikacie dowódca JFTC gen. dyw. Norbert Wagner, zwracając się do uczestników na zakończenie szkolenia.
Jak podkreślono w komunikacie JFTC, przeprowadzenie tak obszernego i wymagającego szkolenia nie byłoby możliwe bez wsparcia ekspertów dysponujących najbardziej aktualnym doświadczeniem. Znaczące wsparcie uczestnicy uzyskali ze strony dowództwa misji w Iraku, Dowództwa Sił Połączonych z Neapolu, centrum eksperckiego NATO Security Force Assistance, specjalistów NCIA, analityków Rezerwy Marynarki Wojennej USA, a przede wszystkim od ekspertów, pracujących w Iraku i posiadających nieocenioną wiedzę na temat sytuacji w tym kraju i samej misji.
Głównym celem szkolenia przygotowawczego do misji jest zapewnienie jej dowódcy jednolicie wyszkolonego personelu, zdolnego do skutecznego funkcjonowania w ramach prowadzonej przez NATO misji już od pierwszego dnia jej trwania. Kolejne szkolenie z tej serii zaplanowano na maj.
Europa nie jest już pępkiem świata. Zobacz naszą najnowszą rozmowę z Jerzym Buzkiem
Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.