Partner portalu

Były wiceprezydent Lublina wystartuje w wyborach

  • PAP
  • 3 października 2014 - 19:10
Były wiceprezydent Lublina Antoni Chrzonstowski będzie kandydatem Kongresu Nowej Prawicy na prezydenta tego miasta. Poprzedni kandydat KNP na tę funkcję zrezygnował ze startu.

Chrzonstowski powiedział na konferencji prasowej w Lublinie, że obecne władze Lublina nadmiernie zadłużyły miasto. Głównym jego zadaniem jako prezydenta ma być oddłużenie Lublina bez podwyższania podatków i opłat dla mieszkańców.

Chrzonstowski przyznał, że kredyty są konieczne dla prowadzenia inwestycji, ale jak podkreślił, kiedy przekroczone zostają bezpieczne granice, kredyt zamiast być "dźwignią finansową" staje się "finansową maczugą".

"Nie ma rozwoju bez zaciągania kredytów, ale prawdziwy rozwój jest wtedy, kiedy wzrastają dochody() W przypadku inwestycji publicznych trudno mówić o dochodach, bo one z natury nie są rentowne, ale są o tyle dobre, kiedy generują wtórnie inwestycje prywatne i rozwój przedsiębiorczości" - podkreślił.

Obecny na konferencji prezes Kongresu Nowej Prawicy Janusz Korwin-Mikke powiedział, że kampania samorządowa jest okazją do rozlicznie aktualnych władz i w najbliższych wyborach różnym ludziom "będą powyciągane rozmaite grzeszki".

Czytaj też:  Oto najlepsi prezydenci mijającej kadencji

"Samorządy powinny działać w miarę uczciwie. Nie będzie czystej uczciwości, powiedzmy sobie jasno, ale powinny działać w granicach przyzwoitości. To, co się dzieje w samorządach, to woła o pomstę do nieba. Myślę, że nasz kandydat będzie w stanie ogarnąć to wszystko" - powiedział Korwin-Mikke.

Antoni Chrzonstowski ma 52 lata, jest księgowym. W latach 2003-2006 był wiceprezydentem Lublina, zajmował się sprawami społecznymi. W latach 1993-2000 należał do Unii Polityki Realnej (z jej list startował 20 lat temu w wyborach do Rady Miasta), w okresie 2003-2007 - do Ligi Polskich Rodzin, potem do 2010 był członkiem Prawicy Rzeczypospolitej. Interesuje się literaturą piękną, wydał własny tomik wierszy i powieść science - fiction.

Czytaj też:  PO nagle wyprzedza PiS

Wcześniej zaprezentowany kandydat Kongresu Nowej Prawicy na prezydenta Lublina, bezpartyjny prawnik Michał Widomski, zrezygnował ze startu w wyborach. Jak tłumaczył Widomski, zdecydowały o tym różnice programowe z KNP i sprawy rodzinne.

Zamiar ubiegania się o fotel prezydenta Lublina w wyborach 16 listopada oficjalnie ogłosili także: urzędujący prezydent miasta Krzysztof Żuk (PO), kandydat PiS, bezpartyjny menedżer Grzegorz Muszyński, kandydatka komitetu Lubelska Lewica Razem, specjalistka w zakresie zdrowia publicznego, dentystka Dorota Polz-Gruszka oraz prawicowy działacz Marian Kowalski (Ruch Narodowy).

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!