Partnerzy portalu

Caritas Diecezji Tarnowskiej ruszyła z pomocą powodzianom

  • PAP
  • 27 czerwca 2020 - 08:17
Caritas Diecezji Tarnowskiej pomoże osobom potrzebującym, którym woda zniszczyła domy. Ze względu na charytatywny charakter działalności organizacji, przyjęto próg dochodowy na jedną osobę w rodzinie w wysokości 1 tys. 500 zł – podano w komunikacie Caritas Diecezji Tarnowskiej.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Po ostatnich ulewach największe straty na terenie diecezji tarnowskiej są w powiatach bocheńskim i limanowskim. "Napływają do nas pierwsze zgłoszenia poniesionych strat. Zwracamy się, zatem do wszystkich księży proboszczów parafii, które zostały dotknięte tą klęską, aby jak najszybciej poinformowali swoich parafian o możliwości ubiegania się o pomoc ze strony Caritas Diecezji Tarnowskiej" - mówił, cytowany w komunikacie, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej, ks. Zbigniew Pietruszka.

Zapowiedział, że pomoc zostanie udzielona osobom, którym zostały zalane mieszkania. "Ze względu na charytatywny charakter działalności Caritas, przyjmujemy próg dochodowy na jedną osobę w wysokości 1 500 zł (netto)" - podano.

"Najwyższa kwota udzielonej pomocy może wynieść 3 tys. zł. i będzie uzależniona od poniesionych strat oraz wysokości dochodu na osobę" - poinformowała diecezjalna Caritas.

Zapowiedziano, że "przyznaną kwotę można będzie wydatkować na zakup materiałów budowlanych i wykończeniowych związanych z remontem domu, na zakup zniszczonych mebli oraz tylko dużego zniszczonego przez wodę AGD (pralka, lodówka, kuchenka gazowa)".

Pomoc będzie przyznawana na podstawie złożonego w biurze Caritas wypełnionego wniosku opieczętowanego i podpisanego przez księdza proboszcza.

"Wzór wniosku dostępny jest na stronie internetowej Caritas Diecezji Tarnowskiej" - poinformowano. Dodano, że "złożenie wniosku jest równoważne z przyjęciem wszystkich zasad związanych z obowiązkiem rozliczenia przyznanej pomocy w formie wskazanej przez Caritas".

Poinformowano, że istnieje także możliwość wypożyczenia w biurze Caritas sprzętu osuszającego (osuszacz). Zaznaczono jednocześnie, że wypożyczać go mogą "tylko osobom prywatnym do osuszania pomieszczeń mieszkalnych (nie piwnic czy zabudowań gospodarczych)".

"Zainteresowani powinni zgłosić się do swojego księdza proboszcza i zorganizować transport tego sprzętu do parafii" - dodano.

Autor: Magdalena Gronek

mgw/ amac/

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!