Partnerzy portalu

Caritas Polska: dzieci z Ukrainy wraz z opiekunami wzięły udział w turnusach wytchnieniowych w Polsce

  • PAP
  • 3 lutego 2023 - 13:54
387 dzieci z Ukrainy, wraz z opiekunami, pochodzący z rodzin wewnętrznie przesiedlonych z terenów, które najbardziej ucierpiały wskutek działań wojennych, wzięło udział w turnusach wytchnieniowych w Polsce - poinformowała w piątek Caritas Polska.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W komunikacie przekazanym w piątek PAP, Caritas Polska poinformowała o 14. dniowych turnusach wytchnieniowych dla najmłodszych z Ukrainy wraz z ich opiekunami.

Ostatni wyjazd wypoczynkowy odbył się w dniach 16-29 stycznia br. Z pierwszego, wrześniowego, skorzystało 80 dzieci z Ukrainy. W listopadowy, skorzystało 137 dzieci, zaś w styczniowym uczestniczyło 125 dzieci. W sumie, licząc także ukraińskich opiekunów, to 387 osób. Ich pobyt został sfinansowany ze środków przekazanych przez właściciela dużej sieci sklepów - poinformowała Caritas.

W wyborze dzieci, które skorzystały z wypoczynku, uczestniczyła Caritas Ukraina, która najlepiej zna sytuację mieszkańców poszczególnych rejonów Ukrainy. Najmłodsi odpoczywali w ośrodku Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Rajskiem.

W programie były zajęcia edukacyjne, sportowe i artystyczne, były także wyjścia na basen, zwiedzanie Muzeum Szkła.

Szczególnie interesujące zajęcia zapewnili małym gościom strażacy z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Lesku. "Dzieci mogły zobaczyć pilarki, sprzęt hydrauliczny, armaturę hydro-pianową do gaszenia pożarów czy deskę ratowniczą. Nie włączaliśmy jednak sygnałów ostrzegawczych, żeby dzieci nie stresować" - zastrzegł aspirant Tomasz Czuryło.

"W planach są kolejne turnusy - w Rajskiem, realizowane we współpracy z Caritas Archidiecezji Przemyskiej oraz w Myczkowcach, w ośrodku Caritas Diecezji Rzeszowskiej" - zapowiedziała Caritas Polska.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!