Partnerzy portalu

CBA zawiadomiło prokuraturę po kontroli w urzędzie miejskim w Strzyżowie

Centralne Biuro Antykorupcyjne po zakończeniu kontroli w urzędzie miejskim w Strzyżowie skierowało do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Kontrola dotyczyła udzielania ulg podatkowych przez burmistrza w latach 2012-2018.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski potwierdził zakończenie kontroli prowadzonej przez funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury CBA. Zaznaczył, że trwała ona od czerwca 2019 r. do końca lutego.

"Działania naszych funkcjonariuszy dotyczyły wybranych decyzji burmistrza o ulgach w spłacie zaległego podatku od nieruchomości i podatku rolnym. W naszej ocenie podczas procesu umarzania podatków mogło dojść do licznych naruszeń przepisów ordynacji podatkowej" - powiedział PAP Brodowski.

W ocenie kontrolujących uszczuplenia w majątku gminy Strzyżów mogły wynieść ponad 250 tys. zł - wyjaśnił. Dlatego Biuro pod koniec kwietnia zawiadomiło o podejrzeniu popełnienia przestępstwa Prokuraturę Okręgowej w Rzeszowie - podał naczelnik.

Pytana o losy zawiadomienia CBA rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie Agnieszka Hopek-Curyło poinformowała, że jeszcze nie wpłynęło takie zawiadomienie.

KOMENTARZE1

  • oburzony 2020-05-29 20:16:14
    Należy sprawdzić we wszystkich gminach te umorzenia podatków i rozkładanie na raty, co rok dostają ulgi te same osoby. Czy to nie jest dziwne , po co umarzać podatki ciągle tym samym firmom, przecież to jest wykorzystywanie innych, którzy te podatki cały czas płacą. Umarzać należy w przypadku koni...ecznym, jak ktoś co roku korzysta z ulg tzn. że nie jest w stanie normalnie prowadzić działalności.  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!