Partnerzy portalu

Centrum Życia i Rodziny uruchomiło kampanię "Szlachetny Piątek” jako odpowiedź na "Tęczowy Piątek"

  • PAP
  • 27 października 2021 - 16:33
Centrum Życia i Rodziny uruchomiło kampanię społeczną "Szlachetny Piątek". Ma być ona odpowiedzią na "Tęczowy Piątek" inspirowany przez środowiska LGBT. Organizatorzy zachęcają do ubrania w najbliższy piątek białego elementu garderoby i opublikowania zdjęcia z hasztagiem SzlachetnyPiątek.

Tęczowy Piątek to zainicjowana przez organizację społeczną Kampanię Przeciw Homofobii cykliczna akcja odbywająca się w ostatni piątek października, mająca na celu pokazanie młodzieży LGBTQI, że w szkole jest miejsce również dla niej. W tym roku akcja odbędzie się po raz szósty. KPH zaznacza, że to społeczność szkolna decyduje, czy i w jakim zakresie zaangażuje się w jej organizację.

W kontrze do "Tęczowych Piątków" inspirowanych przez środowiska LGBT, Centrum Życia i Rodziny uruchomiło nową kampanię społeczną "Szlachetny Piątek". Jej organizatorzy zachęcają do ubrania w najbliższy piątek 29 października białego elementu garderoby i opublikowania zdjęcia z hasztagiem #SzlachetnyPiątek.

Kampania "Szlachetny Piątek" skierowana jest do wszystkich uczniów, nastolatków, nauczycieli, a także rodziców, którzy chcą wyrazić sprzeciw wobec promocji rozwiązłości i subkultury LGBT - wyjaśnili organizatorzy w komunikacie przekazanym w środę PAP. W ich ocenie - "ta ideologia niszczy młodość w przenośni i dosłownie".

"Tego dnia uczniowie - pod płaszczykiem tolerancji - są zachęcani do manifestowania sympatii do postulatów przedstawicieli ideologii LGBT, która cechuje się egoizmem i niepohamowaną rozwiązłością" - wskazuje prezes Centrum Życia i Rodziny Paweł Ozdoba.

Eksperci fundacji przygotowali również specjalną argumentację dla rodziców, nauczycieli i pedagogów, którym zależy na uniemożliwieniu organizacji "Tęczowych Piątków" w ich szkołach. Raport w tej sprawie można bezpłatnie pobrać na stronie kampanii https://szlachetnypiatek.pl.

"Film +To nic takiego+ przedstawia genezę edukacji seksualnej w wydaniu WHO, która jest de facto seksualizacją dzieci i przygotowuje dzieci na akceptacji rozwiązłości" - wyjaśniono w komunikacie.

"Każdemu zainteresowanemu udostępniamy również naszą publikację +Utopia tęczowej rewolucji. 10 pytań i 100 argumentów+, w której obalamy najpopularniejsze tezy stawiane przez aktywistów ruchu LGBT" - powiedział Paweł Ozdoba.

"Niezależnie od tego, czy jesteś młody, dojrzały czy sędziwy - zademonstruj tego dnia, że liczą się dla ciebie wartości przeciwne ideologii LGBT: szlachetność, czystość, wierność" - apelują organizatorzy kampanii.

W tym roku organizatorzy Tęczowego Piątku zachęcają uczniów, którzy obawiają się konsekwencji za udział w kampanii na terenie szkoły, by zrobili to poza jej murami.

"Załóż coś tęczowego - np. przypinkę, torbę lub skarpetki, wywieś w oknie lub na balkonie tęczową flagę, zrób jej zdjęcie i wrzucić na media społecznościowe (koniecznie z hasztagiem #TęczowyPiątek) lub wydrukuj plakat ze strony teczowypiatek.pl i powieś go w widocznym miejscu. Możesz też po prostu zadzwonić do młodej osoby LGBT, którą znasz i powiedz jej, że może na ciebie liczyć" - wskazuje wicedyrektorka KPH, Mirosława Makuchowska. Jak dodaje, "każdy sposób na tęczowe świętowanie jest dobry. Pokaż młodzieży LGBT+, że jest OK".

Wskazując na wyniki raportu Agencji Praw Podstawowych Unii Europejskie Justyna Nakielska z KPH zwróciła uwagę, że 39 proc. polskiej młodzieży LGBT ukrywa w szkole swoją tożsamość, a tylko 18 proc. z nich uważa, że szkoła przedstawia tematykę związaną ze społecznością LGBT w pozytywny lub zrównoważony sposób".

Dzień przed "Tęczowym Piątkiem" 28 października odbędzie się w Sejmie pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy pt. "Stop LGBT".

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!