Partnerzy portalu

CIR: rząd zgodził się na 1 mld zł wsparcia dla PGG (komunikat)

  • PAP
  • 30 marca 2021 - 19:51
Centrum Informacyjne Rządu informuje:

Rada Ministrów wyraziła zgodę na udzielenie przedsiębiorcy Polska Grupa Górnicza S.A. Finansowania Programowego w ramach programu rządowego "Tarcza finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla dużych firm» - wniosek przedłożony przez ministra rozwoju, pracy i technologii.

Rząd udzieli wsparcia Polskiej Grupie Górniczej w wysokości 1 mld zł. Będzie to pożyczka płynnościowa z Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju dla dużych firm. PGG to największe przedsiębiorstwo górnicze o istotnym znaczeniu dla polskiej gospodarki i jeden z największych pracodawców na Górnym Śląsku.

Wsparcie, jakie - za zgodą Komisji Europejskiej - rząd zdecydował się udzielić PGG, przyczyni się do utrzymania wielu miejsc pracy, co jest szczególnie istotne w dobie pandemii COVID-19. Wpłynie także na umocnienie całego łańcucha dostaw, którego spółka jest kluczowym elementem.

Najważniejsze rozwiązania

∙ Polska Grupa Górnicza otrzyma pomoc w postaci pożyczki płynnościowej w wysokości 1 mld zł. Firma zatrudnia ok. 40 tys. pracowników. W jej skład wchodzi 7 kopalń.

∙ Spółka złożyła wniosek do PFR o wsparcie finansowe. Komisja Europejska wyraziła zgodę na wprowadzenie zmian w programie pomocy dla dużych firm, które znacząco odczuły kryzys związany z pandemią koronawirusa.

Wsparcie dla przedsiębiorców z Tarczy Finansowej PFR adresowane jest do małych, średnich i dużych podmiotów gospodarczych. Całkowita pomoc dla wszystkich firm, które mogą skorzystać z Tarczy wynosi ok. 38 mld zł.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść - z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!