Partnerzy portalu
Dylematy zrównoważonego wzrostu miast i metropolii, finansowanie inwestycji samorządowych,  zagospodarowanie odpadów, gospodarka obiegu zamkniętego, walka z niską emisją, smart cities, komunikacja, oświata, demografia, sport, kultura, samorządy w systemie opieki zdrowotnej, fundusze unijne, odnawialne źródła energii, gospodarka i turystyka - to najważniejsze z samorządowych tematów, jakie wybrzmią podczas 11. edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Dyskusje te odbędą się m.in. z udziałem prezydentów miast, burmistrzów, wójtów i marszałków województw oraz przedstawicieli rządu.
  • Ważne, bieżące, często niełatwe tematy towarzyszące zmieniającej się sytuacji w Polsce i na świecie to znak rozpoznawczy Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
  • Podczas 11. edycji tego wydarzenia odbywającego się w dniach 13-15 maja w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku zaplanowano liczne panele dyskusyjne z udziałem znamienitych gości. 
  • Tradycyjnie ważne miejsce w agendzie kongresu zajmują tematy samorządowe. Pierwsi goście już zaczęli potwierdzać udział w sesjach. 

Aktywny udział gości reprezentujących szeroki wachlarz kompetencji i środowisk to istotna cecha Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Wydarzenie to już od 11 lat przyciąga do Katowic reprezentantów świata biznesu, prezesów największych firm, naukowców, decydentów mających realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne oraz polityków i ekspertów.

Szeroko rozumiana tematyka samorządowa, komunalna i społeczna to stały i bardzo ważny element Kongresu. Podobnie jak w latach ubiegłych tak i teraz, wśród panelistów i uczestników debat nie zabraknie przedstawicieli samorządów wszystkich szczebli - wójtów, burmistrzów, starostów, prezydentów, urzędników. Zaproszenie do udziału w wydarzeniu przyjmują też kolejni przedstawiciele szczebla centralnego.

Czytaj też: 13-15 maja XI Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach (fot. PTWP)
Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach (fot. PTWP)

To samorządy są największym inwestorem w naszym kraju, beneficjentem środków unijnych, organizatorem systemu edukacji, opieki zdrowotnej, życia kulturalnego na swoim terenie.

W tegorocznej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego swój udział potwierdzili już m.in.: Lucjusz Nadbereżny - prezydent Stalowej Woli, Władysław Ortyl - marszałek województwa podkarpackiego, Tadeusz Truskolaski - prezydent Białegostoku, Sławomir Mazurek - podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, Piotr Woźny - pełnomocnik prezesa Rady Ministrów ds. programu Czyste Powietrze, Bogdan Wenta - prezydent Kielc, Andrzej Maciejewski - poseł na Sejm RP, przewodniczący Sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, Elżbieta Radwan - burmistrz Wołomina, skarbnik Stowarzyszenia Metropolia Warszawska.

Czytaj też: Kazimierz Karolczak: Europejski Kongres Gospodarczy to szansa dla metropolii

Tradycyjnie już wydarzeniem towarzyszącym Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu będzie gala konkursu Top Inwestycje Komunalne. Prestiżowe wyróżnienia dla najlepszych inwestycji w Polsce zostaną wręczone 14 maja. Cykliczny projekt ma na celu wskazanie najlepszych praktyk inwestycyjnych oraz wskazanie tych, którzy osiągnęli inwestycyjny sukces dzięki odważnym, prorozwojowym decyzjom. 

Przypomnijmy, że do 6 maja swój głos na faworytów mogą oddawać też internauci w specjalnym serwisie. Serdecznie zapraszamy do głosowania i udziału w XI Europejskim Kongresie Gospodarczym.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!