Partnerzy portalu

Czarnek skierował list do uczestników obchodów 11 listopada w całej Polsce

  • PAP
  • 10 listopada 2021 - 19:58
To bardzo ważne, aby w młodych ludziach kształtować szacunek dla naszej historii, przywiązanie do symboli narodowych, a także poczucie dumy z bycia Polakami - napisał minister edukacji i nauki w liście do uczestników obchodów Narodowego Święta Niepodległości w całej Polsce.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W środę na stronie MEiN ukazał się list szefa resortu Przemysława Czarnka skierowany do uczestników obchodów 11 listopada w całej Polsce. W liście minister podkreślił znaczenie tego święta w tradycji i historii Polski.

"Narodowe Święto Niepodległości to szczególny dzień w kalendarzu polskich rocznic historycznych. Pamięcią sięgamy do wydarzeń z 1918 roku, kiedy po 123 latach niewoli Polska wróciła na mapę Europy" - napisał Czarnek.

"Ze czcią wspominamy pokolenia Polaków, którzy w najróżniejszy sposób - często w odległych zakątkach świata - walczyli o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Myślimy o tych, którzy w najcięższych czasach zaborów zawsze zachowywali Polskę w swoim sercu i wytrwale dążyli do ocalenia naszej kultury oraz narodowej tradycji" - dodał.

Szef MEiN napisał, że kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości przypomina, że każdego dnia jesteśmy zobowiązani do dbania o pomyślność naszego kraju.

"W trosce o wspólne dobro najpełniej przejawia się nowoczesny patriotyzm i poczucie obywatelskiego obowiązku. Tylko taka postawa pozwala nam być duchowymi spadkobiercami tych, którzy ofiarnie i bezgranicznie służyli Polsce" - zauważył.

W jego ocenie obchody 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w znakomity sposób wpisują się w ideę pielęgnowania pamięci o bohaterach wolności. Dodał, że są one wyrazem szacunku i czci, a także świadectwem dla młodego pokolenia.

"To bardzo ważne, aby w młodych ludziach kształtować szacunek dla naszej historii, przywiązanie do symboli narodowych, a także poczucie dumy z bycia Polakami. Jako wiceminister edukacji i nauki oraz poseł z województwa podlaskiego wyrażam ogromną wdzięczność za to, że troszczą się Państwo o patriotyczne wychowanie młodego pokolenia i przekazują im wartości, za które nasi przodkowie kiedyś oddawali swoje życie. Serdecznie pozdrawiam i życzę wszystkim radosnego świętowania!" - zachęcił Czarnek.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!