Partner portalu

Darmowe DPS-y dla powstańców warszawskich? PO apeluje o odmrożenie projektu

  • PAP
  • 31 lipca 2017 - 13:03
Politycy PO zaapelowali w poniedziałek (31 lipca) do marszałka Sejmu i wszystkich sił politycznych, aby Sejm na najbliższym posiedzeniu we wrześniu zajął się projektem Platformy, dotyczącym pomocy dla uczestników powstania warszawskiego. Ich zdaniem, to skandal, że projekt jest "zamrożony" w Sejmie.

- Będziemy nieustannie o tym przypominać i apelować o podjęcie prac legislacyjnych, które dotyczą bardzo ważnej grupy - powstańców warszawskich - zapowiedział Michał Szczerba poseł PO.

W projekcie nowelizacji ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego oraz ustawy o pomocy społecznej zapisano, że koszt pobytu kombatantów w domu pomocy społecznej będzie pokrywany w 50 proc. przez gminę w ramach realizacji jej zadań własnych, a pozostała kwota będzie pochodzić z budżetu państwa, jako zadanie zlecone gminie z zakresu administracji rządowej.

Według autorów projektu, koszt dla budżetu państwa objęcia pomocą wszystkich mieszkających w Polsce powstańców wyniósłby ok. 60 mln zł.

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) powiedziała, że politycy Platformy wielokrotnie na posiedzeniach Konwentu Seniorów i Prezydium Sejmu przypominali, że od 25 stycznia nic się nie dzieje z projektem ustawy.

Więcej czytaj tutaj

KOMENTARZE1

  • szoł 2017-08-01 08:07:09
    Dla pisuarów najważniejsze są jakieś bzdury a nie ludzie.Oni systematycznie prowadzą eutanazję ludzi starszych.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!