Partnerzy portalu

Debata o szansach dla samorządu w ramach Wielkopolskiego Forum Samorządowego

Debatom o szansach dla samorządu poświęcone będzie organizowane w poniedziałek w Kaliszu Wielkopolskie Forum Samorządowe. Organizator, poseł PiS Jan Mosiński powiedział, że wśród gości Forum ma być m.in. premier Mateusz Morawiecki.

Mosiński zapowiedział, że motywem przewodnim Forum będzie dyskusja o współpracy rządu, samorządu i świata biznesu.

"Dlatego do tej dyskusji zaprosiliśmy samorządowców, przedstawicieli nauki i biznesu oraz polityków" - dodał. Przekazał, że zaproszenie przyjęli premier Morawiecki, minister rodziny Marlena Maląg oraz minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

W ramach Forum zaplanowano siedem paneli dyskusyjnych. "Będziemy rozmawiać o inwestycjach w samorządach, rozwoju kultury, lokalnego rynku pracy, sportu i działaniach ekologicznych" - powiedział Mosiński. Zaplanowano też dyskusję nad rozwojem budownictwa społecznego w celu reagowania na potrzeby mieszkaniowe.

Poseł zapowiedział, że będzie również mowa "o szkolnictwie w samorządach, nowych wyzwaniach związanymi z problemami kadrowymi, ze zmianami populacyjnymi i przemocą", a także o zmianie jaka zaszła w modelu rozwoju kraju. Poseł powiedział, że rząd PiS "opracował i wprowadził model zrównoważonego rozwoju kraju, czyli wspieranie w rozwoju inwestycyjnym wszystkich, nawet najmniejszych miejscowości" podczas gdy - stwierdził - poprzednicy realizowali model polaryzacyjno-dyfuzyjny, w którym środki trafiały tylko do największych miast.

Wielkopolskie Forum Samorządowe, w którym - według organizatorów ma wziąć udział blisko 300 osób - rozpocząć ma się w poniedziałek o godzinie 9.00.
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!