Partnerzy portalu

Do ZUS złożono już ponad 500 tys. wniosków o świadczenie z programu "Dobry start"

Od 1 lipca do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wpłynęło blisko 517 tys. wniosków o świadczenie w ramach programu "Dobry start". Wnioski te objęły prawie 737 tys. dzieci – wynika z najnowszych danych ZUS.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Od 1 lipca tego roku można składać wnioski o świadczenie 300 plus z programu "Dobry start".
  • W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o to świadczenie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną - za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.
  • Zainteresowanie świadczeniem jest ogromne.

"Od 1 lipca do poniedziałku, do godziny 9 rano, do ZUS wpłynęło ponad 516,6 tysięcy wniosków o świadczenie 300 plus, obejmujące ponad 736,6 tysięcy dzieci" - przekazała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Przypomniała, że obsługą świadczeń od tego roku zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. "Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 roku. Świadczenie z programu "Dobry start" przysługuje w wysokości 300 złotych - raz w roku - na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami" - wskazała prof. Uścińska.

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu "Dobry start" (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu).

Czytaj też: Obsługa 500 Plus z samorządów przejdzie do ZUS. Konsekwencje - bolesne

Na portalu PUE ZUS znajdzie się też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).

Świadczenie z programu będzie wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

ZUS obsługuje też specjalną infolinię. Pod numerem telefonu 22 290 22 02 można uzyskać informacje w sprawie świadczenia "300 plus". Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. 8-15. Koszt połączenia według stawek operatorów.

ZUS przypomina, że w wybranych 938 placówkach Poczty Polskiej będzie można uzyskać pomoc w złożeniu drogą elektroniczną wniosku o świadczenie 300 plus w ramach programu "Dobry Start". Zainteresowanym pomagać będą pracownicy ZUS, którzy już rozpoczęli dyżury w urzędach w Małopolsce, Warszawie, Wrocławiu i Włocławku. Wkrótce rozpoczną się także dyżury w wytypowanych placówkach kolejnych województw i innych lokalizacjach na terenie całego kraju.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!