Partnerzy portalu

Dolnośląskie: Po wybuchu gazu w Ścinawie dom musi zostać rozebrany

  • PAP
  • 13 listopada 2021 - 10:45
Po wybuchu domu w Ścinawie na Dolnym Śląsku dom przeznaczono do rozbiórki. Stan zdrowia dwóch osób z powodu poparzeń jest nadal bardzo ciężki. Zarządca uruchomił zrzutkę na rzecz poszkodowanych i innych lokatorów budynku.

"W środę 10.11.2021 r., w okolicach godziny 21:00 w Ścinawie przy ul. 1 Maja 26, w wyniku potężnej eksplozji gazu, doszło do gwałtownego zniszczenia praktycznie całego obiektu budowlanego należącego do Wspólnoty Mieszkaniowej 1 Maja 26. Wskazać należy, że budynek przy ul. 1 Maja 26 w Ścinawie, nie był podłączony do sieci gazowej. Przyczyną wybuchu, bazując na wstępnej opinii biegłych, działających przy prokuratorze, było rozszczelnienie instalacji gazowej znajdującej się przy ul. 1 Maja" - napisał zarządca w komunikacie.

Zdaniem biegłych w wyniku nieszczelności gaz ulatniał się do pobliskiego przewodu kanalizacyjnego, którego otwór kończył się na klatce schodowej w budynku. Ulatniający się gaz stopniowo mieszał się z powietrzem, tworząc mieszaninę wybuchową, Zapłon gazu na klatce schodowej nastąpił przez niewielką iskrę, w tym przypadku spowodowaną włączeniem światła.

"W wyniku eksplozji ucierpiało siedem osób. Czwórka dorosłych jest obecnie hospitalizowana, stan dwóch osób jest bardzo ciężki - poparzenia ciała sięgają nawet do 90 proc. ciała, jedna z osób wymaga przeprowadzenia operacji amputacji kończyn" - czytamy w komunikacie.

Cały dobytek i mienie mieszkańców zostało w mgnieniu oka doszczętnie zniszczone, budynek nadaje się wyłącznie do rozbiórki.

"Poszkodowani nie mogą wejść na teren katastrofy nawet po najpotrzebniejsze rzeczy. Z uwagi na powyższe, Domator Zarządzanie Nieruchomościami Elżbieta Dynerowicz, działając jako zarządca wspólnoty przy ul. 1 Maja 26 w Ścinawie, postanowił stworzyć zbiórkę i zwraca się do Państwa z wielką i szczerą prośbą o wsparcie. Bądźmy społecznością, która pomaga innym w trudnych chwilach. Wyciągnijmy pomocną dłoń do osób potrzebujących. https://zrzutka.pl/h5k69n" - napisano w komunikacie.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!