Partnerzy portalu

Dolnośląskie: Szpital Wojewódzki im. Marciniaka wznowił przyjmowanie chorych na COVID-19

  • PAP
  • 4 kwietnia 2021 - 14:16
Szpital Wojewódzki im. Marciniaka we Wrocławiu po kilkunastu godzinach przerwy wznowił przyjmowanie chorych na COVID-19. W placówce poprawiono przepustowość instalacji tlenowych. Z kolei szpital im. Falkiewicza we Wrocławiu przerwał przyjmowanie pacjentów.

Rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Michał Nowakowski poinformował w niedzielę po południu, że prowadzony przez ten samorząd Szpital Wojewódzki im. Marciniaka we Wrocławiu ponownie wznowił przyjęcia pacjentów z COVID-19

Ze względu na ograniczoną przepustowość instalacji tlenowych przerwano przyjmowanie pacjentów w nocy z soboty na nadzielę. Obecnie poprawiono tam przepustowość tlenu w instalacji medycznej na tyle, że można w nim ponownie przyjmować kolejnych pacjentów.

"Obecnie jest tam hospitalizowanych 80 pacjentów z COVID-19, którzy mają zapewnioną pełną opiekę medyczną, w tym również dostęp do tlenu" - powiedział rzecznik.

Dodał, że problem z ograniczoną przepustowością tlenu pojawił się w niedzielne popołudnie w innej placówce - w Szpitalu Wojewódzkim im. A. Falkiewicza we Wrocławiu.

"Leży w nim 30 pacjentów chorych na COVID-19, a miejsc dla takich chorych zapewniono tam 55. Po to, by nie obciążać sieci tlenowej, zapadła decyzja, aby na kilka godzin wstrzymać przyjmowanie nowych pacjentów" - powiedział rzecznik.

Dodał, że za kilka godzin, gdy przepustowość w instalacji się zwiększy, szpital ponownie zacznie przyjmować nowych pacjentów.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!