Partnerzy portalu

Druga tura wyborów wójta Padwi Narodowej

  • PAP
  • 11 marca 2013 - 07:03
Żaden z kandydatów na wójta gminy Padew Narodowa w niedzielnych przedterminowych wyborach nie otrzymał ponad połowy ważnych głosów. 24 marca odbędzie się druga tura wyborów.

Aby wygrać wybory na wójta gminy, konieczne jest otrzymanie ponad 50 proc. głosów. W związku z tym, że żaden z kandydatów nie osiągnął takiego wyniku, za dwa tygodnie odbędzie się druga tura wyborów, w której wezmą udział dwaj kandydaci z najwyższym poparciem.

W drugiej turze wyborcy będą wybierać między radnym powiatowym Robertem Plutą z PiS, a bezpartyjną Anną Wiącek, pełniącą funkcję wójta od stycznia br. Wcześniej była ona sekretarzem gminy. Ci kandydaci otrzymali najwięcej głosów - poinformowała wiceprzewodnicząca gminnej komisji wyborczej Teresa Górska.

W niedzielę mieszkańcy Padwi Narodowej wybierali wójta w wyborach przedterminowych. Odbywały się one w związku ze śmiercią poprzedniego włodarza gminy Kazimierza Popiołka. Był on jednym z najdłużej urzędujących szefów samorządów. Pełnił funkcję wójta od 1990 roku.

Głosowanie odbywało się w jedenastu obwodowych komisjach wyborczych. O mandat ubiegało się siedmiu kandydatów. Najwięcej głosów zdobyli: Robert Pluta z PiS, zgłoszony przez komitet „Porozumienie gminy Padew Narodowa" - 763 głosy i bezpartyjna Anna Wiącek zgłoszona przez komitet „Ludowcy - 643 głosy.

Uprawnionych do głosowania było 4340 osób. Ważnych głosów oddano 2452, nieważnych - 38.

 

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!