Partner portalu

Dutkiewicz zaprzecza doniesieniom o korupcji. Jest śledztwo?

  • PAP
  • 12 listopada 2014 - 19:45
Nigdy nie przyjąłem korzyści majątkowej, nie wiem nic o śledztwie prowadzonym przez prokuraturę w Gliwicach - powiedział prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. To reakcja na publikację tygodnika "Wprost", który napisał o śledztwie ws. przyjmowania łapówek przez Dutkiewicza.

Według "Wprost"śledztwo wszczęto 27 sierpnia tego roku, po doniesieniu złożonym przez wrocławską lekarkę. "Śledztwo jest w toku i dotyczy przyjmowania korzyści przez wrocławskich prokuratorów i policjantów. Trzecim wątkiem jest przyjęcie przez prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej" - miał powiedzieć cytowany przez tygodnik rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gliwicach Michał Szułczyński.

"Wprost" podaje, że lekarka dysponuje nagraniami, na których co najmniej cztery osoby podają szczegóły dotyczące korumpowania wrocławskich funkcjonariuszy publicznych.

Dutkiewicz na specjalnie zwołanej konferencji prasowej powiedział, że po godz. 16 zadzwonił do niego redaktor naczelny "Wprost" i zapytał o śledztwo prowadzone w Gliwicach. "Zgodnie z prawdą odpowiedziałem, że nie wiem nic o żadnym śledztwie. Na tym rozmowa się skończyła i kilka minut później ukazał się artykuł" - mówił Dutkiewicz.

Dodał, że sprawa ma "charakter dziwnie skonstruowanego pomówienia". "Nie potrafię nawet na nią zareagować poza radykalnym stwierdzeniem, że nigdy w życiu nie przyjąłem korzyści majątkowej. Nikt z prokuratury się ze mną w tej sprawie nie kontaktował" - powiedział Dutkiewicz.

Dodał, że w czwartek będzie się starał tę sprawę wyjaśnić. "To dla mnie i wrocławian bardzo ważna rzecz" - mówił. W niedzielnych wyborach samorządowych Dutkiewicz będzie ubiegał się o czwartą kadencję prezydenta Wrocławia.

Z rzecznikiem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach PAP nie udało się skontaktować do czasu nadania depeszy.

KOMENTARZE2

  • glewws 2014-11-13 10:03:47
    Hehehehehehehehehehehe
  • glewws 2014-11-13 10:03:01
    HEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHE

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!