Partnerzy portalu

Dwie nowe wiceprezydent zastąpią posłów elektów

Radne Małgorzata Moskwa-Wodnicka i Joanna Skrzydlewska zastąpią na stanowiskach wiceprezydentów Łodzi obecnych posłów elektów: Tomasza Trelę (SLD) i Krzysztofa Piątkowskiego (PO) – ogłosiła we wtorek prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.
  • Prezydent Łodzi zaznaczyła też, że liczy na dobrą współpracę z nowo wybranymi posłami z Łodzi, których poparła w czasie kampanii.
  • Zdanowska przypomniała też, że po ustąpieniu Treli i Piątkowskiego, kobiety będą stanowiły większość w siedmioosobowym zarządzie Łodzi.
  • Podczas konferencji ustępujący z funkcji wiceprezydenci podziękowali Zdanowskiej za lata wspólnej pracy.

- Przedstawiam moje dwie zastępczynie. Małgorzatę Moskwę-Wodnicką, która będzie zajmowała się edukacją, sprawami gospodarki komunalnej, rynkiem pracy i kulturą oraz Joannę Skrzydlewską - będzie ona odpowiedzialna za gospodarkę mieszkaniową, rewitalizację i sport - poinformowała prezydent Łodzi na konferencji prasowej.

Zdanowska podkreśliła, że jednocześnie żegna się z dwoma bardzo dobrymi zastępcami - pierwszym wiceprezydentem Tomaszem Trelą (SLD) i Krzysztofem Piątkowskim (PO), którzy niebawem zasiądą w Sejmie.

- Na ich miejsce wchodzą równie dobre kandydatki, z nową energią, dynamizmem, które nie są nowicjuszkami w samorządzie i sprawdziły się w nim niejednokrotnie. Dla mnie istotne jest, że obie wiceprezydent od razu rozpoczną pracę, bez konieczności zaznajamiania się szczegółowego z jej specyfiką, bo dobrze ją znają - zaznaczyła prezydent Łodzi.

Jak dodała, obecnie liczy na dobrą współpracę z nowo wybranymi posłami z Łodzi, których poparła w czasie kampanii.

- Dla mnie bardzo ważne jest, by mieć w parlamencie reprezentację osób, które rozumieją czym jest samorząd, a szczególnie - samorząd łódzki - podkreśliła.

Zdanowska przypomniała też, że po ustąpieniu Treli i Piątkowskiego, kobiety będą stanowiły większość w siedmioosobowym zarządzie Łodzi - obok prezydent i jej dwóch zastępczyń, pracuje w nim też sekretarz miasta Barbara Mrozowska-Nieradko.

Moskwa-Wodnicka, której podlegać będzie m.in. Departament Edukacji i Pracy, Biuro Promocji i Zatrudnienia oraz Obsługi Działalności Gospodarczej, a także Wydziały: Kultury, Edukacji i Gospodarki Komunalnej, jest łódzką radną od 2008 r. i wiceprzewodniczącą SLD w regionie łódzkim.

- Lewica współrządzi w Łodzi od pięciu lat. Pokazaliśmy z panią prezydent i Platformą Obywatelską, że - mimo różnic w naszych środowiskach - łączy nas Łódź, łączą nas mieszkańcy. Deklarujemy, że będziemy ciężko pracować i rozwijać nasze miasto. Przed nami wiele ciekawych projektów - powiedziała Moskwa-Wodnicka.

Skrzydlewska (PO) to radna łódzkiego sejmiku wojewódzkiego, była posłanka, europosłanka i wicemarszałek woj. łódzkiego. Ma na koncie także pracę w łódzkim magistracie. Nowej wiceprezydent będzie podlegać Biuro ds. Rewitalizacji, Wydział Sportu, Biuro Gospodarki Mieszkaniowej, Oddział Ochrony Informacji Niejawnych, Biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów.

- Z prezydent Zdanowską łączy nas wiele - także to, że Łódź jest dla nas najważniejsza. Dla mnie to będzie również powrót do Urzędu Miasta Łodzi, z którym tak naprawdę nigdy się nie rozstałam; to kilkanaście lat mojej pracy. Gdy pełniłam potem funkcje parlamentarne zawsze przyświecał mi cel - dobro Łodzi i jej mieszkańców - zaznaczyła Skrzydlewska.

Podczas konferencji ustępujący z funkcji wiceprezydenci podziękowali Zdanowskiej za lata wspólnej pracy.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!