Wyznaczanie grup priorytetowych w szczepieniu powoduje komplikacje i opóźnienia. Dlatego zdecydowaliśmy się najpierw otworzyć rejestrację dla wszystkich osób powyżej 18 lat, a następnie – od 10 maja – wprowadzić pewne ułatwienia dla osób niepełnosprawnych – wytłumaczył szef KPRM Michał Dworczyk.
Od poniedziałku 10 maja, czyli wtedy, gdy możliwość rejestrowania się otrzymają wszyscy pełnoletni Polacy, rozpoczną się szczepienia przeciw COVID-19 w ośrodkach opieki i aktywności osób niepełnosprawnych, tzn. w warsztatach terapii zajęciowej, w zakładach aktywności zawodowej, w środowiskowych domach samopomocy, centrach integracji społecznej czy w klubach integracji społecznej. Zamówienia na szczepionki dla tych placówek będą traktowane priorytetowo przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych.
Osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności będą miały również od 10 maja pierwszeństwo w punktach szczepień powszechnych. Do placówek POZ (Podstawowej Opieki Zdrowotnej) trafią z Centrum e-Zdrowie listy osób jeszcze niezaszczepionych, ze szczególnym wskazaniem na osoby z niepełnosprawnościami. DO POZ-ów skierowana zostanie prośba, aby również te placówki wykazywały aktywność w przekonywaniu swych podopiecznych do szczepień przeciwko COVID-19.
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!
Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP
Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!