Partnerzy portalu

Gdańsk uczy seniorów samoobrony

Kilkunastu gdańskich seniorów rozpoczęło zajęcia w ramach programu samoobrony przygotowanego przez Straż Miejską w Gdańsku.

Organizowany przez Straż Miejską w Gdańsku program profilaktyczno-edukacyjny „Wiem, Znam, Działam - Bezpieczny Senior” ruszył w 2012 roku. W tym roku odbywa się kolejna edycja - jak tłumaczą strażnicy z Referatu Profilaktyki, zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Celem zajęć jest aktywizacja osób starszych oraz zwiększenie ich świadomości na temat różnych zagrożeń i nauka właściwych reakcji. Uczestnicy spotkań mogą w ten sposób poszerzyć swoją wiedzę zarówno z zakresu bezpieczeństwa, jak i prawa.

Co najważniejsze, dzięki programowi, pod okiem strażniczki miejskiej z uprawnieniami instruktora judo, seniorzy poznają metody postępowania w sytuacjach niebezpiecznych oraz podstawy technik samoobrony w sytuacjach i miejscach zagrożenia bezpieczeństwa osobistego.

Program obejmuje 15 spotkań. Zajęcia są bezpłatne, odbywają się w IV Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku, począwszy od czwartku, 22 lutego. Grupa jest zamknięta - zapisy trwały do 16 lutego 2018 r.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!