Partnerzy portalu

Gdański Tydzień Bezpieczeństwa Ekonomicznego - od poniedziałku

  • PAP
  • 13 czerwca 2021 - 09:30
Od 14 do 18 czerwca w Gdańsku odbywać się będzie Tydzień Bezpieczeństwa Ekonomicznego (TBE). Akcja ma charakter edukacyjny, a jej najważniejszym celem jest zwiększenie świadomości prawnej gdańszczan oraz pokazanie skutecznych sposobów, jak nie dać się oszukać i jak poradzić sobie z zadłużeniami.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Istotnym elementem kampanii jest również szerzenie wiedzy ekonomicznej oraz wypromowanie odpowiedzialnej postawy przy korzystaniu z powszechnie dostępnych usług finansowych.

Wydarzenie jest organizowane w ramach realizacji Gdańskiego Programu Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych na lata 2016-2023.

"Osoba w kryzysie zadłużenia potrzebuje wsparcia dostosowanego do indywidualnych potrzeb. Zdarza się, że powodami trudnej sytuacji jest splot niekorzystnych okoliczności, problemy ze zdrowiem, czy nadużycia. Tydzień bezpieczeństwa adresujemy do osób w różnym wieku, gdańszczanek i gdańszczan zmagających się z problemami zadłużenia, ofiar nadużyć finansowych oraz ich bliskich. Bezpłatne prawne czy psychologiczne wsparcie jest dostępne dla każdego potrzebującego człowieka w naszym mieście i naprawdę warto z tej pomocy korzystać" - powiedziała zastępczyni prezydenta Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania Monika Chabior, cytowana w komunikacie prasowym.

W związku z trwająca pandemią COVID-19 kampania - podobnie jak w ubiegłym roku - będzie prowadzona w formule online. Tydzień Bezpieczeństwa Ekonomicznego transmitowany będzie na portalu www.gdansk.pl.

"Zainteresowane osoby będą mogły codziennie obejrzeć nowe poradniki edukacyjno-pomocowe, poświęcone różnym aspektom bezpieczeństwa ekonomicznego. Odcinki można będzie odtwarzać także po ich emisji. Eksperci m.in. z instytucji miejskich, organizacji pozarządowych czy kancelarii prawnych, udzielą widzom porad i cennych wskazówek" - poinformował Patryk Rosiński z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Poradniki TBE będą publikowane na miejskim portalu od 14 do 18 czerwca o godz. 13.

W poniedziałek przedstawione zostaną formy wsparcia, na które mogą liczyć mieszkańcy mający problemy finansowe i bytowe.

15 czerwca - w Światowym Dniu Praw Osób Starszych - specjaliści będą rozmawiali o tym, jak zapewnić bezpieczeństwo seniorom.

Dzień później prawnicy opowiedzą o możliwościach i zasadach przeprowadzenia postępowania upadłościowego w związku z długami.

17 czerwca głównym tematem będą zadłużenia czynszowe i uchwała restrukturyzacyjna. Przedstawicielki Gdańskiego Centrum Świadczeń i gdańskich Nieruchomości podzielą się swoją wiedzą na temat sposobów radzenia sobie z zadłużeniem mieszkaniowym.

Ostatniego dnia eksperci będą mówili o wsparciu przedsiębiorców w związku z COVID-19.

W trakcie TBE zostanie opublikowany również zaktualizowany "Pocieszek - poradnik dłużnika", który będzie dostępny w wersji elektronicznej na stronie Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku. To kolejny z serii edukacyjnych, pomocowych informatorów o szeroko rozumianym bezpieczeństwie ekonomicznym gdańszczan.

Realizatorami akcji są: Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych, Wydział Rozwoju Społecznego UMG, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Komenda Miejska Policji w Gdańsku, Gdański Urząd Pracy, Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku, kancelaria adwokacka i punkty nieodpłatnej pomocy prawnej.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!