Partnerzy portalu

Giby Wójt gminy i jego rodzina zarażeni koronawirusem

Wójt gminy Giby z rodziną został zarażony koronawirusem. W sumie zachorowały cztery kolejne osoby z powiatu sejneńskiego, w którym do niedawna nie było w ogóle zarażonych. Ognisko koronawirusa miało miejsce na początku czerwca na weselu w Gibach.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Pierwsze osoby, radna gminy Giby i jej maż, urzędnik powiatowy zarazili się COVID-19 na weselu 6 czerwca w jednym z ośrodków wypoczynkowych w Gibach.

Kwarantanną zostało objętych kilku pracowników Urzędu Gminy w Gibach, ponieważ 10 czerwca na sesji rady gminy obecna była zakażona koronawirusem radna. Na sesji było wówczas 13 radnych, kilku urzędników, sołtysi oraz przedstawiciele policji, straży granicznej i starostwa powiatowego w Sejnach.

Jak informuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Sejnach, na kwarantannie przebywa obecnie 90 osób.

Czytaj też: Kielce: Sekretarz z koronawirusem. Bogdan Wenta i Kamil Suchański na kwarantannie

Starosta sejneński Maciej Plesiewicz, poinformował na stronie internetowej urzędu, że w związku z objęciem kwarantanną wszystkich pracowników, Starostwo Powiatowe w Sejnach od poniedziałku jest nieczynne.

Test u starosty sejneńskiego okazał się negatywny, ale u wójta gminy Giby jest pozytywny.

Jak poinformował wójt gminy Giby Robert Bagiński, otrzymał on informację z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, że jest zakażony on, jego żona i dwójka dzieci. Wójt dodał, że miał lekkie objawy przeziębienia, ale obecnie czuje się dobrze.

Urząd gminy Giby został zamknięty dla mieszkańców, chociaż część urzędników pracuje. Także Urząd Miasta Sejny, 8 km od Gib wprowadził obostrzenia przy obsłudze interesantów.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!