Partnerzy portalu

Gorzów Wlkp.: Organizacja dojazdu do cmentarza w okresie Wszystkich Świętych

  • PAP
  • 26 października 2021 - 18:00
W okresie Wszystkich Świętych, od piątku 29 października do wtorku 2 listopada, na ulicach dojazdowych do cmentarza komunalnego w Gorzowie Wlkp. będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu drogowego. Wjazd w ul. Żwirową, przy której mieści się nekropolia będzie zamknięty 1 listopada, od godziny 7 do 20.

Jak poinformował we wtorek Dariusz Wieczorek z gorzowskiego magistratu, organizacja ruchu została zaplanowana tak, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu w rejonie cmentarza, usprawnić funkcjonowanie komunikacji publicznej oraz poprawić bezpieczeństwo.

Zmiany w oznakowaniu ulic wprowadzane będą sukcesywnie od piątku i będą obowiązywać do 2 listopada br. Dotyczyć będą organizacji ruchu kołowego przy bramach Cmentarza Komunalnego, wzdłuż ulicy Żwirowej, Kosynierów Gdyńskich oraz na skrzyżowaniu ul. Kosynierów Gdyńskich - Roosevelta - Żwirowej.

W związku ze zwiększoną częstotliwością kursowania autobusów MZK zmianie ulegnie organizacja ruchu przy pętli autobusowej przy bramie "B" cmentarza. Pierwszy segment parkingu, z którego korzystają autobusy, udostępniony będzie tylko dla pojazdów MZK.

Ponadto na wyjeździe z parkingu i pętli wprowadzone zostanie oznakowanie nadające pierwszeństwo przejazdu dla autobusów wyjeżdżających z pętli.

Wjazd w ul. Żwirową od skrzyżowania z ul. Kosynierów Gdyńskich i Roosevelta zostanie zamknięty dla ruchu kołowego od godz. 7 do 20 w poniedziałek 1 listopada. Dodatkowo, w zależności od natężenia ruchu i zajętości parkingów przy ul. Żwirowej, zamknięcia wjazdu można spodziewać się również w sobotę i niedzielę, 30 i 31 października. W tym przypadku o zamknięciu ulicy będzie decydowała policja.

W tym samym okresie przewiduje się zamknięcie wyjazdu z ul. Błotnej w ul. Żwirową. Natomiast od piątku do poniedziałku zostanie zamknięty wyjazd z ul. Owocowej, Zagłoby i Świerkowej w ul. Żwirową (nie dotyczy mieszkańców przyległych ulic). Ograniczenie wjazdu nie będzie dotyczyć pojazdów uprzywilejowanych, autobusów MZK oraz taksówek (tylko poj. osobowe) dowożących osoby niepełnosprawne ruchowo.

O ruchu pozostałych pojazdów decydować będą funkcjonariusze policji, w zależności od natężenia ruchu na ul. Żwirowej i sytuacji w rejonie parkingów.

W celu zapewnienia płynności ruchu w ciągu ul. Żwirowej obowiązywać będą zakazy zatrzymywania. Jak przekazano w komunikacie, pod znakami umieszczone zostaną tabliczki T-24 i pozostawione pojazdy będą usuwane na koszt ich właściciela.

Przez cały okres świąteczny dojazd do Cmentarza Komunalnego możliwy będzie drogą powiatową 1409F od strony Chwalęcic.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!