Partnerzy portalu

Gorzów Wlkp.: W szpitalu przybywa pacjentów z COVID-19

  • PAP
  • 2 listopada 2021 - 16:24
W Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. przybywa pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2. We wtorek było ich 36, w tym sześciu wymagających intensywnej terapii covidowej – poinformowała rzeczniczka lecznicy Agnieszka Wiśniewska.

"Wszystkie osoby w najcięższym stanie są niezaszczepione. Spośród pozostałych niezaszczepieni też stanowią większość. Jest ich aż 25. Apelujemy o udział w szczepieniach" - przekazała rzeczniczka.

Zastępca dyr. ds. pielęgniarstwa w lecznicy Katarzyna Barna przekazała, że szpital zaczyna odczuwać skutki czwartej fali. "1 listopada w mieliśmy 32 pacjentów covidowych, dzień później już 36" - dodała.

W kompleksie gorzowskiego szpitala przy ul. Walczaka przeciwko COVID-19 można zaszczepić się w każdy poniedziałek, wtorek i czwartek. Punkt jest czynny od 7.30 do 14.00. Należy zarejestrować się telefonicznie pod numerem 797-127-880, mailowo pod adresem szczepienia@szpital.gorzow.pl lub przez stronę Ministerstwa Zdrowia.

We wtorek Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze poinformował o wstrzymaniu od tego dnia do odwołania odwiedzin na wszystkich jego oddziałach. W komunikacie wskazano, że powodem tej decyzji jest "dynamicznie rozwijająca się sytuacja epidemiologiczna związana z koronawirusem".

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!