Partnerzy portalu

Grzegorz Schetyna: Nie wykluczam współpracy z KOD i Nowoczesną przy wyborach samorządowych

  • PAP/JS
  • Opublikowano: 13 maja 2017 - 14:11
Szef PO Grzegorz Schetyna poinformował, że w wyborach samorządowych Platforma Obywatelska będzie otwarta na różne środowiska, w tym KOD i na partię kierowaną przez Ryszarda Petru.

"Jestem zwolennikiem i będę do tego namawiać przyjaciół z Platformy, ale też tych wszystkich, którzy zajmują się samorządem i chcą dla niego jak najlepiej, aby budować takie koalicje obywatelskie, otwarte zasady współpracy. Nie tylko między partiami politycznymi, a także - a może przede wszystkim - z tymi aktywnymi ruchami, organizacjami pozarządowymi" - powiedział Schetyna w sobotę w Krakowie.

W tym dniu był on gościem na spotkaniu posłów i senatorów PO z samorządowcami z terenu Małopolski, którego tematem były wybory samorządowe, kampania przed nimi oraz plany PO dotyczące samorządu. Szef Platformy Obywatelskiej poinformował, że tego typu imprezy będą się odbywać w najbliższym czasie na terenie całego kraju.

Zapowiedział, że w przypadku zmian ordynacji wyborczej, że będzie niemożliwy udział w tych wyborach komitetów obywatelskich, PO "otworzy możliwości także dla tych niezależnych samorządowców, którzy mogą mieć problem z kandydowaniem".

"Jeśli do wyborów zostaną dopuszczone tylko partie polityczne, to uważam, iż Platforma Obywatelska musi utworzyć miejsca na listach dla niezależnych kandydatów, także dla przedstawicieli KOD, czy innych aktywistów miejskich" - zapowiedział szef PO.

Nie wykluczył współpracy z szefem Nowoczesnej Ryszardem Petru. Dodał, że tak wcześniej Platforma Obywatelska zaczyna o tym myśleć, aby mieć czas na "trudne rozmowy". "Tak, żeby mieć wiedzę, wspólnie się przekonywać, że trzeba być po jednej stronie. Do tego trzeba dojrzeć. To od razu się nie zdarzy" - dodał szef PO. 

KOMENTARZE2

  • spokojny o demokrację 2017-05-15 19:02:37
    PO dzisiaj mówi tak, a jutro powie nie, tego nie mówiliśmy. Gdzie tu jest jakakolwiek rzetelność poza ciągłym atakowaniem. Myślę, że Polacy potrafią oddzielić ziarno od plew. Moim zdaniem, cała trójka nie jest godna poparcia, patrząc na ich dotychczasową działalność.
  • eroides 2017-05-13 18:38:33
    PO szykuje się do konsumpcji ruchów miejskich? Zdaje się, że PO jest tu frontmanem zmian ordynacji wyborczej. Kto skończy w końcu z tą pantizokracją?

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!