Partnerzy portalu

GUS: W środę rozpoczyna się dwudniowa konferencja naukowa "Uwarunkowania dzietności"

  • PAP
  • Opublikowano: 18 października 2022 - 15:58
19-20 października odbędzie się konferencja naukowa "Uwarunkowania dzietności", która wpisuje się w program III Kongresu Demograficznego – przekazał we wtorek Główny Urząd Statystyczny.

Podczas konferencji, jak przekazał GUS, omówione zostaną zagadnienia związane z polityką demograficzną Polski, jak m.in. miejsce rodziny w społeczeństwie, potrzeby finansowe i mieszkaniowymi polskich rodzin czy znoszenie barier dla rodzin chcących mieć dzieci - w tym kwestie rozwoju rynku pracy przyjaznego rodzinie, rozwoju opieki zdrowotnej, rozwoju form opieki nad dziećmi, poprawy jakości i organizacji edukacji.

Szczegółowo zostanie omówione 10 z 12 obszarów interwencji wyróżnionych w Strategii Demograficznej 2040, czyli w "pierwszym w Polsce kompleksowym dokumencie mierzącym się z niekorzystnymi trendami w obszarze demografii".

Organizatorami wydarzenia są: minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg i pełnomocniczka rządu ds. polityki demograficznej Barbara Socha wraz z przewodniczącą Rządowej Rady Ludnościowej prof. dr hab. Józefiną Hrynkiewicz, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego dr. Dominikiem Rozkrutem i prezesem Polskiego Towarzystwa Statystycznego prof. dr. hab. Waldemarem Tarczyńskim.

"Konferencja skierowana jest do świata nauki, osób odpowiedzialnych za kształtowanie polityk publicznych, urzędników szczebla centralnego i wszystkich szczebli samorządu lokalnego, osób i organizacji działających na rzecz rozwoju lokalnego i wsparcia rodzin oraz wszystkich zainteresowanych problematyką zmian w dzietności" - podkreślono.

III Kongres Demograficzny został objęty patronatem honorowym prezydenta Andrzeja Dudy.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!