Partnerzy portalu

IMGW ostrzega przed burzami z gradem i gwałtownym wzrostem stanów wody

  • PAP
  • 1 lipca 2021 - 20:58
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed burzami z gradem dla pięciu województw - głównie we wschodniej i północno-wschodniej części kraju. Z kolei w Polsce północno-zachodniej i wschodniej obowiązują ostrzeżenia przed gwałtownym wzrostem stanu wód.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami z gradem obowiązują niemal w całym województwie lubelskim i podlaskim oraz we wschodniej części województwa mazowieckiego i w północno-wschodniej części województwa świętokrzyskiego.

Jak informuje IMGW, prognozowane są tam burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 30 do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h, lokalnie do 90 km/h. Miejscami możliwe są opady gradu.

Z kolei na północy województwa podlaskiego, we wschodniej części warmińsko-mazurskiego, w przeważającej części województwa mazowieckiego i w północnej części świętokrzyskiego obowiązują alerty pierwszego stopnia przed burzami z gradem.

Natomiast alerty przed gwałtownym wzrostem stanu wód obowiązują w województwach: zachodniopomorskim, podlaskim, lubelskim, w znacznej części województwa mazowieckiego, a także w części województw: warmińsko-mazurskiego, świętokrzyskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i pomorskiego.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia. Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że te zjawiska te mogą być zintensyfikowanie i bardziej niebezpieczne.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!