Partner portalu

IMGW: w Lubelskiem najwyższy stopień alertu hydrologicznego

  • PAP
  • 1 marca 2021 - 12:19
Na północy województwa lubelskiego w zlewni rzeki Krzna obowiązuje trzeci, najwyższy stopień alertu hydrologicznego. W miejscowości Malowa Góra może zostać przekroczony stan alarmowy. Dla sześciu województw IMGW wydało też alerty hydrologiczne drugiego stopnia.

Według prognozy Instytutu lokalne przekroczenia stanów ostrzegawczych mogą zdarzyć się na Mazowszu, w Łódzkiem, na Podkarpaciu oraz części województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Hydrologicznym ostrzeżeniem drugiego stopnia objęty jest też niewielki fragment Pomorza.

Najtrudniejsza sytuacja jest w województwie lubelskim, gdzie w zlewni Krzny na północy obowiązuje trzeci, najwyższy stopień alertu hydrologicznego. "W związku ze spływem wód roztopowych, na Krznie prognozowany jest dalszy wzrost poziomu wody, w strefie stanów wysokich, przy przekroczonym stanie alarmowym w Malowej Górze" - informuje IMGW. Zgodnie z prognozą Instytutu ostrzeżenie ma obowiązywać do wtorkowego poranka.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!