Partner portalu

Inicjatywa Polska w listopadzie przedstawi zarys programu na wybory samorządowe

W listopadzie w Warszawie odbędzie się ogólnopolska konwencja, na której zostanie zaprezentowany zarys programu na wybory samorządowe – zapowiedziała w sobotę (23.09) w Koszalinie Barbara Nowacka, liderka lewicowego stowarzyszenia Inicjatywa Polska.

• - Inicjatywa Polska bardzo poważnie przygotowuje się do wyborów samorządowych - podkreślił podczas sobotniej konferencji prasowej Dariusz Joński z zarządu stowarzyszenia.

• Nowacka poinformowała, że w ramach Laboratoriów Inicjatywy Polskiej, każde województwo wypracowuje, w szczególności przy wyborach samorządowych, własne programy, dostosowane do potrzeb konkretnego miasta czy regionu.

• W listopadzie ma się odbyć ogólnopolska konwencja stowarzyszenia, gdzie przedstawiony zostanie zarys programu.

 

- Naszym zadaniem jest, aby głos lewicy był słyszany, również w mniejszych miejscowościach, a do tego są potrzebni kandydaci i kandydatki. Rozważamy wystawienie kandydatek i kandydatów na prezydentki i prezydentów w wielu miastach - mówił Joński, zaznaczając że działacze Inicjatywy czekają też na to, jaki będzie kształt ordynacji wyborczej.

Pytany jakie nazwiska mogą pojawić się na listach Inicjatywy Polskiej, polityk odpowiedział, że stowarzyszenie ma w każdym województwie liderów, którzy "przetarli się samorządowo i mają ogromne zaufanie społeczne", które Inicjatywa będzie chciała wykorzystać.

- Myślimy o Warszawie, gdzie mamy nie tylko Barbarę Nowacką, ale też Paulinę Piechnę-Więckiewicz. Mamy Łódź, gdzie jest Dariusz Joński z doświadczeniem samorządowym, Poznań z wiceprezydentem (Tomaszem Lewandowskim ). Do tego Kazimierz Karolczak, który został pierwszym szefem metropolii śląskiej czy Adama Ostaszewskiego tutaj w Koszalinie - wymieniali wspólnie Nowacka i Joński.

Joński przekonywał, że Polacy mają dość partii politycznych, które były do tej pory.

- Sondaże pokazują, że jest przestrzeń i miejsce w wyborach samorządowych na trzecią siłę, jaką są bezpartyjni samorządowcy, fachowcy, którzy mają swoje poglądy, ale ich ważniejszą wartością jest działanie na rzecz własnej miejscowości, miasta czy województwa - zaznaczył polityk.

Koordynatorem przygotowań do wyborów samorządowych Inicjatywy Polskiej będzie Adam Ostaszewski, który poinformował, że stowarzyszenie myśli o koalicji z komitetami obywatelskimi i samorządowymi.

- Naszą współpracę z różnymi komitetami będziemy opierać na wspólnocie programowej. Na pewno nie wejdziemy w koalicję z żadną organizacją, która będzie przeciwko w naszemu projektowi, np. "Ratujmy Kobiety". Będziemy współpracowali z tymi, którzy będą realizować nasz program" - powiedział Ostaszewski.

Inicjatywa Polska już po raz drugi, tym razem w ramach Komitetu "Ratujmy Kobiety 2017" - zbiera podpisy pod obywatelskim projektem łagodzącym przepisy dotyczące aborcji. Poprzedni projekt komitetu został odrzucony w Sejmie jesienią zeszłego roku.

 

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!