Partnerzy portalu

Jacek Wilk: Konfederacja nie daje żadnych rekomendacji co do ewentualnej II tury wyborów

  • PAP
  • 12 czerwca 2020 - 15:31
Konfederacja nie daje żadnych rekomendacji co do ewentualnej II tury wyborów; sugerowanie, że coś komuś rekomendujemy w tym zakresie jest bezczelnym kłamstwem – oświadczył w piątek polityk Konfederacji Jacek Wilk.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

"Dziś w jednej ze stacji radiowych wyraziłem swoją całkowicie prywatną (co parę razy wyraźnie podkreślałem) opinię prawną nt. bezprawnych poczynań PiS-owskiego rządu w ostatnim czasie (nielegalnie wprowadzony stan nadzwyczajny - przy jawnym złamaniu Konstytucji - nadużycia policji itd.) oraz o dostępnych sposobach walki z nimi" - napisał w piątek Wilk na Facebooku.

Dodał, że ci, którzy wysłuchali audycji zgodzili się z nim. "Natomiast kilka osób spośród tych, którzy nie zadali sobie tego trudu, dało się ponieść (na szczęście w niewielkiej części) nagłówkom sugerującym, że Wilk rekomendował wyborcom takie, czy inne głosowanie w II turze (a nawet - że Konfederacja coś już komuś rekomenduje w tym zakresie (sic!), co już jest całkowicie bezczelnym kłamstwem) - podkreślił były poseł.

Polityk apelował, by - jeśli nie chce się zostać ofiarą medialnych i medio-społecznościowych manipulacji - sięgać do źródeł. Prosił też, by spokojnie odsłuchać audycji.

"Konfederacja stoi na jasnym i jednoznacznym stanowisku: - Konfederacja nie daje żadnych rekomendacji co do ewentualnej drugiej tury! (o ile oczywiście nie wejdzie do niej nasz kandydat, Krzysztof Bosak - a wszyscy walczymy właśnie o to)" - zaznaczył Wilk.

A - jak dodał - "z każdym dniem szanse na wejście do finału tych wyborów przez Krzysztofa Bosaka wyraźnie rosną". "I teraz musimy wszyscy robić wspólnie wszystko, co w naszej mocy, aby tak się właśnie stało!!. Naprzód Polsko! - napisał były poseł.

Wilk pytany był w piątek w radiu TOK FM, co zrobi Konfederacja w sytuacji niedostania się do II tury ich kandydata, czyli Krzysztofa Bosaka. Czy postawi na obecnego prezydenta Andrzeja Dudę, czy na kandydata KO Rafała Trzaskowskiego.

Polityk odparł, że to, co powie, jest wyłącznie jego zdaniem, bo takich uzgodnień w ramach Konfederacji jeszcze nie było. "Jest oczywiste, że my na razie robimy wszystko co możemy, żeby to Krzysztof Bosak był w II turze i wygrał" - podkreślił polityk.

"Moim zdaniem, będziemy stawać przed klasycznym wyborem mniejszego zła" - dodał Wilk. Według niego, największym problemem Polski jest "dyktatura większości, czyli rozkwit demokracji w wykonaniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego". "Rafał Trzaskowski, przy wszystkich jego wadach i szczerze mówiąc absolutnie nie jest to człowiek z mojej bajki, ale ma niestety jedną zaletę niekwestionowaną, która może być cenna w tych okolicznościach, mianowicie może tę dyktaturę wetować" - podkreślił polityk.

"Wobec tego, moim zdaniem, nie będzie innej opcji, nie będzie innego wyjścia, jak tylko zagryźć zęby i przekreślić obecnie rządzącego nam, obecnie panującego Andrzeja Dudę, gdyż jest on tylko notariuszem tego, co robi obóz rządzący i postawić krzyżyk przy Rafale Trzaskowskim. Z tego powodu, że on, przy wszystkich swoich wadach i mimo że jest kandydatem absolutnie dla mnie niedobrym, jednak będzie miał możliwość wetowania tego wszystkiego, co będzie przychodziło z Sejmu" - oświadczył Wilk.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!