Partnerzy portalu

Jak to się robi w Polsce

Krótki przegląd sposobów na autopromocję polityków walczących w wyborach samorządowych.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Kandydujący na prezydenta Radomia obecny włodarz miasta Andrzej Kosztowniak z PiS – jeszcze przed rejestracją napisał list do mieszkańców i reklamował swoją stronę internetową na miejskich autobusach. Jego konkurent z PO Piotr Szprendałowicz, członek zarządu województwa mazowieckiego, na billboardach dziękował radomianom za cztery lata współpracy – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski, ubiegający się o trzecią kadencję, zaczął sponsorować w regionalnej TVP Kielce program „Muzyczny region”. Na antenie są częste zapowiedzi, kto jest sponsorem – pada imię i nazwisko prezydenta. Miasto zapłaciło za ogłoszenia z jego listem do mieszkańców przepraszającym za korki.

Marszałek Adam Jarubas (PSL) startuje do sejmiku świętokrzyskiego. Na antenie publicznego Radia Kielce intensywnie reklamuje fundusze unijne – zresztą za pieniądze z nich. Na początku reklamy pada nazwisko marszałka.

Walczący o kolejną kadencję w Krakowie prezydent Jacek Majchrowski za miejskie pieniądze wydał elegancką gazetę, w której na 30 stronach wyliczył tylko sukcesy miasta, m.in. nowe muzea, drogi, linie tramwajowe itp.

Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki (SLD) do autopromocji wykorzystał imprezy. Na ponad 30 billboardach zapraszał w mieście i regionie na wrześniowe Winobranie. Połowę planszy zajmowało jego zdjęcie. Tablice wykupiło miasto. „Zaproszenia” prezydent wykorzystywał wielokrotnie: na koncerty, festiwale, mecze koszykówki. W prasie pojawiały się całostronicowe ogłoszenia.

Kilkunastostronicowy biuletyn o życiu prywatnym i zawodowym marszałka województwa zachodniopomorskiego Władysława Husejki (PO) wydał urząd marszałkowski. Marszałek startuje na radnego. Gazetkę opłacono (16 tys. zł) z pieniędzy przeznaczonych na informowanie mieszkańców o budżecie województwa – podaje „Gazeta Wyborcza”.

KOMENTARZE2

  • 339 2010-11-11 12:48:48
    To wszystko nieważne. Ważne czy prezes w Warszawie go zaakceptował - i już teraz wybrał, bo Radomianie nic nie mają do gadania - a także, czy nie zamierza go wyrzucić z partii.
  • Eterno Vagabundo 2010-11-11 07:58:11
    Tu petent używa wszelkiego sposobu, Byle tłum go popchnął, jak najbliżej żłobu.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!