Partnerzy portalu

Jakie zasady obowiązują we Wszystkich Świętych na cmentarzach i w kościołach?

Na cmentarzach, gdzie jest natłok ludzi, starajmy się zasłaniać nos i usta. W kościołach ten obowiązek jest powszechny – powiedział w piątek w TVN24 rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Andrusiewicz pytany był w piątek w TVN24 o zasady, jakie obowiązują we Wszystkich Świętych na cmentarzach i w kościołach.

"Obowiązuje nas apel ministra zdrowia, wyrażony w ostatnich dniach. Wiemy, że nie musimy zasłaniać nosa i ust, ale pamiętajmy, że będziemy w dość dużych zgromadzeniach ludzi na cmentarzach, więc dla naszego bezpieczeństwa, ale też dla bezpieczeństwa innych - starajmy się, tam, gdzie jest natłok ludzi, zasłaniać nos i usta" - powiedział Andrusiewicz.

Podkreślił, że w kościołach ten obowiązek jest powszechny. "Jeżeli jesteśmy w kościele, na co zwracał uwagę przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, musimy zasłaniać nos i usta" - zaznaczył Andrusiewicz.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski 22 października zaapelował o przestrzeganie norm i zasad sanitarnych w związku ze zbliżającymi się uroczystościami Wszystkich Świętych, zwłaszcza o noszenie maseczek w zamkniętych przestrzeniach. Zwrócił uwagę, że od kilku tygodni zauważamy w Polsce i na świecie szybki wzrost zakażeń koronawirusem, będący przejawem kolejnej fali pandemii.

"Choć życie społeczne i gospodarcze zdają się toczyć w zwyczajnym rytmie, to należy pamiętać, że nie zakończyła się jeszcze walka z epidemią. Dlatego właśnie cały czas należy wykazywać się determinacją i konsekwencją w przestrzeganiu zaleceń sanitarnych" - napisał w apelu abp Stanisław Gądecki.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!