Partnerzy portalu

Jarosław Kaczyński zdradza, czy będą zmiany w samorządowej ordynacji

To za wcześnie, by o tym mówić - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński pytany po spotkaniu z posłami PiS, czy ordynacja w wyborach samorządowych zostanie zmieniona.

W poniedziałek (9 października) doszło do kolejnego spotkania prezesa PiS z posłami. W trzecim z serii czterech spotkań wzięli udział m.in. posłowie PiS z Mazowsza, Podlasia i Lubelszczyzny.

"Rozmawialiśmy o wszystkim, co jest ważne. Oczywiście też o zbliżających się wyborach samorządowych" - powiedział dziennikarzom po spotkaniu Kaczyński.

Pytany, czy ordynacja w wyborach samorządowych zostanie zmieniona, szef PiS odpowiedział, że "to za wcześnie, by o tym mówić".

Kolejne wybory samorządowe odbędą się na jesieni 2018 r.

KOMENTARZE2

  • samorządowiec 2017-10-10 08:28:23
    Kluczem do prawdziwych zmian jest wprowadzenie kadencyjności od 2018 r dwie kadencje 4-o letnie ,ograniczenie liczby radnych do 9 osób w gminach do 5 tys.mieszkańców ,likwidacja powiatów -w tym kształcie są zbędne ,wybory najpóżniej do 31 maja ,ażeby budżet zatwierdzała nowa Rada .i.t.d....  rozwiń
  • Ćierpliwy Polak 2017-10-10 03:18:41
    Nie powinno być bezpośrednich wyborów na Burmistrza , Wójta bo tworzą taką grupę stowarzyszenie , że siedzą po kilka kadencji . Po za tym , są nie odwołalni , fałszują wybory , są korumpowani, a to lewactwo .Wybory na wiosnę , przerwać tą ignorancję towarzyszy !

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!