Partner portalu

Jarosław Szczukowski kandydatem SLD-Lewica Razem na prezydenta Gdańska

  • PAP
  • 9 września 2014 - 19:34
- Kandydat komitetu SLD-Lewica Razem na prezydenta Gdańska - Jarosław Szczukowski - zapowiedział, że jeśli zostanie wybrany, zwiększy uczestnictwo mieszkańców w decyzjach dotyczących wydatków. Hasłem wyborczym komitetu jest "Solidarnie dla Gdańska".

Szczukowski - szef gdańskich struktur SLD - poinformował na konferencji prasowej, że jako kandydat na prezydenta miasta deklaruje działania, które miałyby "podnieść jakość życia mieszkańców i polepszyć dostęp do usług publicznych", w tym edukacji, ochrony zdrowia i komunikacji.

"Bardzo ważne są dla nas też kwestie związane z ustawą śmieciową, zielenią miejska, czynszami w lokalach komunalnych i w ogóle budownictwem komunalnym" - powiedział Szczukowski. Dodał, że istotną rzeczą dla niego i kandydatów SLD-Lewica Razem na radnych będzie też "stworzenie dalekosiężnej wizji rozwoju Gdańska".

Poinformował, że w Gdańsku powinno się też poszerzyć konsultacje związane z wydatkami z budżetu miasta. Wyjaśnił, że powinno się szeroko konsultować nie tylko wydatki przeznaczone na budżet obywatelski, ale też "różne inwestycje i także większe projekty infrastrukturalne". "Trzeba angażować mieszkańców w proces decyzyjny dotyczący wizji rozwoju miasta" - powiedział.

Czytaj też: Prezydent Gdyni będzie walczył o reelekcję 

Zadeklarował, że jeśli zyska poparcie mieszkańców, będzie sprawował funkcję prezydenta maksymalnie dwie kadencje. "Dożywotnie sprawowanie funkcji przez wójtów, burmistrzów, prezydentów nie sprzyja inicjatywie i efektywności zarządzania" - powiedział.

Jak poinformowano na konferencji, hasło wyborcze komitetu brzmi "Solidarnie dla Gdańska". SLD-Lewica Razem chce wystawić kandydatów na radnych we wszystkich okręgach wyborczych w mieście.

Prezydentem Gdańska jest nieprzerwanie od 1998 r. Paweł Adamowicz (PO). Przed kilkoma dniami jego ponowną kandydaturę na to stanowisko w nadchodzących wyborach samorządowych zaakceptowała rada powiatowa PO.

Zobacz też  nasz specjalny serwis wyborczy

Swoje kandydatury na najwyższy urząd w Gdańsku oficjalnie ogłosili już także: b. szef koncernu Energa (2002-2006) i prezes Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej Waldemar Bartelik oraz przewodnicząca zarządu rady dzielnicy Wrzeszcz Dolny Ewa Lieder. Bartelik zadeklarował, że jest kandydatem niezależnym i bezpartyjnym; Lieder popiera grupa społeczników, która założyła komitet Gdańsk Obywatelski.

Kandydatem PiS na prezydenta Gdańska - po raz trzeci - będzie poseł Andrzej Jaworski. Kongres Nowej Prawicy wystawi informatyka, szefa gdańskiego oddziału KNP, Zbigniewa Wysockiego.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!