Partnerzy portalu

Jędrzejczak: Bo łączy nas Gorzów

  • PAP
  • 1 października 2014 - 20:40 | Aktualizacja: 1 października 2014 - 20:41
"Bo łączy nas Gorzów" - to hasło wyborcze bezpartyjnego prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego Tadeusza Jędrzejczaka i jego komitetu. On sam po raz kolejny powalczy o fotel prezydenta, a jego komitet o miejsca w radzie miasta.

Hasło zostało ogłoszone podczas konferencji prasowej, która odbyła się w środę w biurze wyborczym Komitetu Wyborczego Wyborców Tadeusza Jędrzejczaka.

Jędrzejczak poinformował, że jego komitet zebrał dotychczas 7.501 podpisów pod listami kandydatów. Następnie przy dźwiękach akordeonu zabrzmiało gromkie "dziękujemy" dla mieszkańców miasta za ten wynik. Wraz z prezydentem wyśpiewali je kandydaci na radnych i sympatycy komitetu.

Prezydent Gorzowa zapowiedział, że będzie prowadził kampanię opartą o wiedzę i doświadczenie, oczekiwania mieszkańców miasta, oraz oczekiwaniach tych, którzy chcą rozwoju Gorzowa.

We wtorek ma nastąpić oficjalna inauguracja kampanii wyborczej KWW Tadeusza Jędrzejczaka, podczas której zostaną przedstawione listy kandydatów na radnych, zarys programu wyborczego oraz plany na ciąg dalszy kampanii.

"Symbolem naszej kampanii wyborczej jest róża; mieszkańcy Gorzowa mogą się spodziewać, że w wielu miejscach będą spotykali naszych kandydatów i będą otrzymywali właśnie róże" - zadeklarował Jędrzejczak.

Czytaj też: Polacy chcę głosować, tylko muszą mieć na kogo

W wyborach prezydenckich Jędrzejczaka poprze SLD, które na mocy zawartego w nim porozumienia nie wystawi w Gorzowie Wlkp. swojego kandydata.

Wśród kandydatów na radnych komitetu Jędrzejczaka są dotychczasowi rajcy miejscy, urzędnicy i inne osoby, które sympatyzują z obecnym prezydentem Gorzowa Wlkp. Na środowym spotkaniu Jędrzejczak poinformował, że właśnie trwa rejestracja list komitetu w Miejskiej Komisji Wyborczej.

Czytaj też: Kandydaci pamiętajcie o oświadczeniach lustracyjnych

Z dotychczasowych deklaracji wynika, że oprócz Tadeusza Jędrzejczaka w wyborach na urząd prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego wystartują także: posłanka Krystyna Sibińska z Platformy Obywatelskiej, radny miejski i b. poseł i b. wiceminister SWiA Marek Surmacz z Prawa i Sprawiedliwości, wicemarszałek woj.lubuskiego Maciej Szykuła z PSL, z lubuskiej Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego Rafał Zapadka i bezpartyjny Ireneusz Madej z KWW "Komitet Obywatelski Solidarność i Madej".

Jędrzejczak jest prezydentem Gorzowa Wlkp. od 1998 r. Poprzednie wybory wygrał w pierwszej turze, uzyskując 57,74 proc. poparcia.

Urodził się w 1955 roku w Gorzowie. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze. Był współzałożycielem Socjaldemokracji Rzeczpospolitej Polskiej. Był posłem SLD I, II i III kadencji; Sojusz opuścił w 2007 r. Od tego czasu w wyborach samorządowych startuje z własnym komitetem, który wystawia także kandydatów na radnych.

Zgodnie z kalendarzem wyborczym na złożenie do rejestracji list kandydatów na radnych wszystkich szczebli z wymaganą liczbą podpisów poparcia komitety mają czas do godz. 24 siódmego października, a na zgłoszenie kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów do godz. 24 siedemnastego października br.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!