Partnerzy portalu

Jelenia Góra: 800 tys. zł na prace budowlane dla szkoły, w której uczą się niepełnosprawne dzieci

  • PAP
  • 15 listopada 2021 - 14:57
800 tys. zł z PFRON przekazał samorząd województwa dolnośląskiego Szkole Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze na prace budowlane. W szkole działają klasy integracyjne, do których uczęszczają uczniowie z różnymi niepełnosprawnościami. Pieniądze na prace budowlane otrzymał również Zakład Aktywności Zawodowej "ROSA" w Jeleniej Górze.

W Szkole Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze działają klasy integracyjne, do których uczęszcza od 15 do 20 uczniów, w tym 3 do 5 uczniów z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. W tym roku szkolnym w placówce uczy się 33 uczniów z orzeczeniem o niepełnosprawności i 61 z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalistycznego w rozumieniu prawa oświatowego.

W poniedziałek podczas konferencji prasowej wicemarszałek województwa dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski poinformował, że samorząd województwa przekaże dodatkowe środku z PFRON na prace budowlane w jeleniogórskiej szkole. Placówka otrzyma 800 tys. zł na budowę przyszkolnej hali rehabilitacyjno-sportowej.

"Głównym powodem, dla którego zdecydowaliśmy przyznać Szkole Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze środki z PFRON, jest zapewnienie uczniom niepełnosprawnym właściwej opieki, umożliwienie im prawidłowego rozwoju, w zgodzie z ich potrzebami i możliwościami" - powiedział Krzyżanowski.

Dodatkowe wsparcie z PFRON otrzyma również prowadzony przez Caritas Zakład Aktywności Zawodowej "ROSA" w Jeleniej Górze. Tu 200 tys. zł zostanie przekazanych na budowę nowych pomieszczeń rehabilitacyjnych.

Wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek podkreśliła, że szkoła w Jeleniej Górze jest kolejną placówką, po Miliczu i Zgorzelcu, które odwiedziła i w której uczą się dzieci ze specjalnymi potrzebami, w klasach ogólnodostępnych i integracyjnych.

"To bardzo ważne, by wszystkie dzieci miały jak najlepiej dostosowaną dla siebie edukację z odpowiednimi specjalistami z odpowiednim rozpoznaniem potrzeb" - mówiła wiceminister.

Samorząd Województwa Dolnośląskiego w 2021 r. na dofinansowanie robót budowlanych w placówkach rehabilitacyjnych w regionie przekazał z PFRON ponad 6,8 mln zł.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!