Partnerzy portalu

K. Sobolewski: D. Tusk "wymyślił" coś, co już od roku funkcjonuje

To, co Donald Tusk "wymyślił" już od roku funkcjonuje - ocenił sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski odnosząc się do propozycji lidera PO dot. "babciowego". Jak podkreślił, rząd PiS przez powrót do wieku emerytalnego dał babciom 7 lat więcej na czas z wnukami.

Szef PO Donald Tusk podczas objazdu po kraju złożył szereg propozycji m.in. zaproponował w czwartek "babciowe", czyli 1500 zł miesięcznie dla każdej mamy, która po urlopie macierzyńskim chciałaby wrócić do pracy; świadczenie miałoby pomóc w opłaceniu opieki nad dzieckiem.

Tusk ocenił też podczas jednego ze spotkań, że CPK to - jak dotąd - setki milionów złotych wyrzuconych na wynagrodzenia i fanaberie. Jego zdaniem, CPK to wymysł szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który chce mieć największe lotnisko w Europie.

Do deklaracji Tuska odniósł się Krzysztof Sobolewski. - To co Tusk "wymyślił" już od roku funkcjonuje - powiedział. "Babciowe" to suma 500+ i Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, czyli 1000 zł miesięcznie na dowolną opiekę, razem 1500 złotych" - podkreślił. - Babciom dodatkowo opłacamy połowę składek emerytalnych, a powrót do wieku emerytalnego to siedem lat więcej na czas z wnukami - dodał polityk PiS.

- Natomiast jeżeli chodzi o Centralny Port Komunikacyjny, "to po co w Polsce jak jest pod Berlinem" - powiedział sekretarz generalny PiS. W jego ocenie lider PO, "mówi po polsku, a myśli po niemiecku".

KOMENTARZE1

  • emeryt 2023-03-25 19:15:55
    sobolewski to jego żona zarobiła 800tys złotych na sp skarbu państwa lepiej niech nie zabiera głosu

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!