Partnerzy portalu

Kalisz: W PO doszło do rozłamu, czwórka radnych opuściła szeregi klubu KO w radzie miasta

  • PAP
  • 22 marca 2021 - 16:42
Czworo radnych odeszło z klubu Koalicji Obywatelskiej w radzie miasta Kalisza. O decyzji poinformowano na poniedziałkowej konferencji prasowej. Ich byli koledzy z Platformy Obywtelskiej nazwali to dezercją.

Klub KO był największym klubem radnych w radzie miasta tej kadencji. W poniedziałek na konferencji prasowej czworo dotychczasowych radnych tego klubu: Barbara Oliwiecka, Magdalena Walczak, Eskan Darwich i Piotr Mroziński poinformowali, że opuścili klub Koalicji Obywatelskiej i założyli własny pn. "Dialog dla Kalisza".

"To były dla nas niełatwe decyzje, każdy miał swoje powody. Ale połączyła nas wizja tego, co chcemy budować w Kaliszu" - powiedziała Barbara Oliwiecka.

Podkreśliła, że w samorządzie najbardziej brakuje im kontaktu i dialogu z mieszkańcami, co było głównym powodem rozstania z klubem KO. Tłumaczyli, że powodów odejścia nie należy traktować jako uderzenie w PO.

"Nie wszyscy odnajdowali się w tak mocno upolitycznionej radzie. Nie zmieniamy absolutnie naszych wartości. Reprezentujemy te same idee, z którymi szliśmy do wyborów samorządowych. Zmienia się jedynie forma współpracy. Rozumiem, że ktoś może czuć rozczarowanie, rozgoryczenie, może nawet przykrość, natomiast nie chcemy tworzyć żadnych wrogich relacji" - powiedziała Oliwiecka.

W klubie KO pozostała czwórka radnych z Platformy Obywatelskiej, którzy wystosowali oświadczenie.

"Nie zmienia się zasad gry w trakcie gry. A to jest gra o obywatelską Polskę i dobrze zarządzany Kalisz. Dlatego z dużym niepokojem przyjmujemy decyzję naszych koleżanek i kolegów radnych o nagłej zmianie barw politycznych. Zwłaszcza w momencie, gdy właściwie na każdym szczeblu życia politycznego musimy się przeciwstawiać zwartej armii wrogów demokracji i samorządności jako takiej. Każda +dezercja+ po naszej stronie nie pomaga w tym oporze" - napisano.

Byłym członkom klubu przypomniano, że wyborcy głosowali nie tylko na pojedyncze osoby, ale również na szyld PO.

Zaproponowali, że "warto w imię uczciwości zrzec się pełnionych z ramienia Koalicji Obywatelskiej funkcji samorządowych. Być może też warto złożyć swój mandat, jeśli się zmienia polityczne barwy, nie pytając o zgodę własnych wyborców. Do tego was namawiamy w imieniu tysięcy kaliszan, którym należy się prawda, odpowiedzialność i zwykła ludzka przyzwoitość z waszej strony" - napisali.

Obcnie W radzie miasta Kalisza największym klubem jest Prawo i Sprawiedliwość, który skupia 7 radnych.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!