Partnerzy portalu

Kalisz: Wniosek do skarbówki o skontrolowanie zarobków uzyskanych podczas antysemickiego marszu

  • PAP
  • 16 listopada 2021 - 15:39
Co najmniej 100 tys. zł zarobili organizatorzy antysemickiego marszu w Kaliszu – poinformowali we wtorek na konferencji prasowej przedstawiciele Porozumienia Jarosława Gowina.

Przedstawiciele Porozumienia skierowali we wtorek do kaliskiego Urzędu Skarbowego wniosek o skontrolowanie dochodów uzyskanych przez organizatorów marszu Wojciecha O. i Marcina O.

Zdaniem Mariusza Niżniowskiego, Szymona Furmana i Filipa Hermana z Porozumienia Jarosława Gowina organizatorzy zarobili co najmniej 100 tysięcy zł.

W czwartek, 11 listopada, w Kaliszu zorganizowano marsz, którego uczestnicy, wznosząc antysemickie hasła, przemaszerowali na Główny Rynek, gdzie spalili tekst Statutu Kaliskiego - przywileju tolerancyjnego dla Żydów wydanego przez księcia kaliskiego Bolesława Pobożnego w 1264 r.

Według działaczy Porozumienia Jarosława Gowina podczas marszu była prowadzona działalność handlowa.

"W masowej ilości sprzedawano koszulki, flagi, książki, płyty czy też dokumenty tożsamości obywatela II RP" - powiedział Szymon Furman.

Oświadczył, że sprzedający nie wydawali kupującym paragonów a towar nie był wprowadzany do kasy fiskalnej.

"Jesteśmy świadkami, ponieważ sami zakupiliśmy koszulkę za 50 zł a z tego, co wiemy, zostało sprzedanych 1700 sztuk, co daje 85 tys. zł" - powiedział Furman.

Do tego - jak poinformowali - należy doliczyć dochód ze sprzedanych flag po 120 zł za sztukę, czy dowodów po 200, 300 zł za sztukę.

"W ofercie sprzedażowej były też płyty i książki - jak reklamowano - z podpisem ambasadora Rosji" - powiedział Furman.

Autorzy wniosku poinformowali, że dokument złożyli "w trosce o dobro publiczne i żeby pokazać ludziom, jak duże pieniądze można zarabiać na ludzkiej naiwności".

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!