Partnerzy portalu

Kalisz: Zmiana organizacji ruchu w okolicach trzech cmentarzy

  • PAP
  • 31 października 2021 - 10:03
Zarząd Dróg Miejskich w Kaliszu zmienił w okresie Wszystkich Świętych organizację ruchu w okolicach trzech cmentarzy i wyznaczył tymczasowe parkingi.

1 listopada w godz. od 6.00 do 18.00 przejazd na cmentarz Komunalny przy ul. Poznańskiej będzie możliwy w obu kierunkach wyłącznie dla autobusów KLA i taksówek.

Dla pozostałych pojazdów wjazd w ul. Poznańską będzie możliwy wyłącznie od strony al. Wojska Polskiego w kierunku ronda NSZZ "Solidarność". Powrót odbywać się będzie przez ul. Stanczukowskiego lub ul. Piłsudskiego.

Dodatkowe miejsca parkingowe - jak informuje ZDM - zostaną wyznaczone na terenach trawiastych przyległych do cmentarza, na terenie parkingów przy sklepach Carrefour i Decathlon i na terenie kampusu Akademii Kaliskiej.

W kierunku na cmentarz tyniecki przy ul. Łódzkiej w godz. od 8.00 do 22.00 samochody będą mogły parkować ukośnie w stosunku do osi jezdni na zewnętrznych pasach ruchu od ul. Miła do Rajskowskiej. Dodatkowe miejsca parkingowe zostaną wyznaczone też przy Nestle Winiary.

Z kolei na cmentarz przy ul. Częstochowskiej zmotoryzowani będą mogli dojechać od skrzyżowania z ul. Budowlanych; do restauracji Aljo będzie obowiązywał całkowity zakaz zatrzymywania się pojazdów na chodniku. Parkowanie pojazdów będzie możliwe na terenie parkingu obiektu PSS "Społem" przy ul. Częstochowskiej 149 (naprzeciw straży pożarnej).

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!