Partner portalu

Kampania Sprawiedliwe Sądy: Prezydent Warszawy pyta ministra kultury Polską Fundację Narodową

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zapytała wicepremiera, ministra kultury prof. Piotra Glińskiego, czy zostały podjęte działania celem zbadania zgodności z prawem działania Polskiej Fundacji Narodowej. Przypomniała, że kontrola przez nią prowadzona rozpoczęła się 12 września.

Hanna Gronkiewicz-Waltz na swoim Twitterze umieściła skan pisma do prof. Glińskiego datowanego 20 września. Pyta w nim, czy w związku z prowadzoną kampanią "Sprawiedliwe Sądy" prowadzoną przez Polską Fundację Narodową, która jest w nadzorze ministra kultury i dziedzictwa narodowego, zostały podjęte działania kontrolne.

Prezydent pyta, czy "zostały podjęte czynności w celu zbadania zgodności działania Fundacji z przepisami prawa i statutem oraz z celem, w jakim Fundacja została ustanowiona". Prosi też w przypadku podjęcia postępowania o przekazanie jej informacji o zajętym stanowisku.

Zaznaczyła, że "w związku z dualizmem uprawnień nadzorczych wobec Fundacji", 12 września 2017 r. wszczęła postępowanie nadzorcze wobec PFN.

Czytaj też: Kto wydaje decyzje reprywatyzacyjne? NSA zbada wnioski prezydent

"Wyrażam przekonanie, iż w tej bulwersującej opinię publiczną sprawie organy administracji rządowej oraz samorządowej będą harmonijnie współpracować" - zaznaczyła w piśmie prezydent stolicy.

Kampania "Sprawiedliwe sądy", która - w zamyśle jej autorów - ma przybliżyć polskiej i zagranicznej opinii publicznej cele i szczegóły reformy sądownictwa w Polsce, organizowana jest przez Polską Fundację Narodową. W jej ramach na ulicach polskich miast pojawiły się m.in. billboardy z hasłem "Niech zostanie tak jak było. Czy na pewno tego chcesz?". PFN finansują spółki Skarbu Państwa.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!